Nasze projektyEFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 2

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Wybory do Samorządu UczniowskiegoDrukuj


Uczniowie i uczennice naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli - władze Samorządu Uczniowskiego.
Oto skład nowego S.U.:
Przewodnicząca S.U. - Dorota Zawada, kl. 3a
Zastępczyni przewodniczącej - Magdalena Glin, kl. 3b
Skarbniczka - Daria Górniak, kl. 3a

Funkcję Rzecznika Praw Ucznia przez kolejną kadencję pełnić będzie pani mgr Joanna Zarębska - Kobierska.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

"Obdarzając uśmiechem - uszczęśliwiasz serce."Drukuj

To i owo...
W piątek 2 października z okazji Światowego Dnia Uśmiechu w naszej szkole po raz drugi została zorganizowana akcja "Zabierz Uśmiech". Na korytarzach szkolnych porozwieszane zostały karteczki z emotikonami i cytatami o wartości uśmiechu, by każdemu przypomnieć, że uśmiech to nie tylko zdrowie ale, że " Uśmiech kosztuje mniej od elektryczności i daje więcej światła.", powoduje, że świat staje się bardziej przyjazny i kolorowy.
Dla tych uczniów, którzy wyrecytowali co najmniej 4 cytaty z rozwieszonych w szkole karteczek czekały słodkie niespodzianki a na przerwach wszyscy "chętni uśmiechnięci" tworzyli Szkolną Galerię Uśmiechu pozując w świetlicy szkolnej do zdjęć koniecznie niepoważnych. Akcję zorganizowała p. Beata Wiśniewska, którą wsparły uczennice klasy IIIb: Magdalena Bociek, Oliwia Knapik oraz Sandra Gołąbek

Dzień Chłopaka w świetlicy szkolnejDrukuj

To i owo...25 września z okazji Dnia Chłopaka w świetlicy szkolnej zebrali się śmiałkowie, którzy przystąpili do rywalizacji o tytuł „Super Chłopak Gimnazjum nr 6”. Imprezę rozpoczął utwór Danuty Rinn „Gdzie ci mężczyźni...?”, po którym panowie przystąpili do konkurencji sprawdzających wiedzę matematyczną, sportową, znajomość „dziewczęcych spraw” czyli co kryje kosmetyczka i garderoba kobieca. Panowie wykazywali się umiejętnością kręcenia hula-hopem oraz przyszywaniem guzików. Kolegom kibicowały koleżanki z klas. Po zaciętej rywalizacji taką samą ilość 25 punktów uzyskali uczniowie kl. IIIb Łukasz Kuca oraz Oskar Kościelecki. O zwycięstwie zadecydowała dogrywka, którą wygrał Oskar Kościelecki otrzymując tym samym tytuł „Super Chłopak Gimnazjum 6” oraz słodką nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymali certyfikat udziału w rywalizacji oraz słodkie upominki. Imprezę prowadziły: Sandra Gołąbek, Roksana Pydzik oraz Magdalena Bociek z kl. IIIb pod opieką p. Beaty Wiśniewskiej.

Złota Mila CzęstochowyDrukuj

WydarzeniaW piątek 11 września w III Al. NMP odbył się 26. Międzynarodowy Bieg Uliczny "Złota Mila Częstochowy" pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. W biegu wystartowało 900 osób, w tym uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Tradycyjnie w imprezie brali udział uczniowie naszego gimnazjum pod opieką p. Renaty Ceglarek. Reprezentacja wystartowała w składzie: Dawid Praszczyk, Marcin Gurazda, Jakub Olczyk, Konrad Cierpiał, Anna Wójcik, Dorota Zawada, Monika Hajduk, Klaudia Naturalna, Oskar Wdzięczny, Jakub Stolarski, Dawid Student, Hubert Wójcik, Martin Olesiak, Dawid Bieniek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Regulamin korzystania z darmowych podręczników i materiałów edukacyjnychDrukuj

InformacjeW panelu Nawigacja na podstronie Biblioteki umieszczono Regulamin korzystania z darmowych podręczników i materiałów edukacyjnych.
Bezpośredni dostęp można uzyskać klikając tutaj.

Narodowe Czytanie 2015Drukuj

WydarzeniaW sobotnie popołudnie 5 września po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum brali udział w akcji Narodowe Czytanie.

W tym roku czytano „Lalkę” . Prozę Bolesława Prusa w Parkowej Altanie Parku im. S. Staszica przypominali ludzie kultury, sportu i przedstawiciele częstochowskiego samorządu. Atrakcją tego wydarzenia były postacie w pięknych strojach z epoki oraz pamiątkowe pocztówki, które otrzymaliśmy od organizatorów.

To już czwarta edycja tej wspaniałej akcji czytelniczej. Braliśmy udział w każdej edycji. Możemy więc powiedzieć, że to nasza szkolna tradycja.
Nad przebiegiem akcji czuwały panie: Renata Karoń, Sylwia Szrajber- Kobyłkiewicz, Iwona Wójcik.

Fotorelację z tego wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 / 2016Drukuj

Obowiązujące podręcznikiDrukuj

OgłoszeniaZapraszamy do zapoznawania się z informacją o podręcznikach dla uczniów klasy pierwszej oraz z wykazem podręczników dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, które znaleźć można w panelu Nawigacja pod hasłem "Wykaz podręczników".