Nasze projektyEFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

GŁOSOWANIE NA NOWĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄDrukuj

InformacjeUczniowie i nauczyciele Zespołu Gimnazjów przy ul. Krakowskiej 29 zwracają się z prośbą do mieszkańców Dzielnicy Stare Miasto
o głosowanie na projekt zgłoszony przez szkołę w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Nr projektu: 275
Dotyczy on utworzenia sali komputerowej w Zespole Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
w Częstochowie ul. Krakowska 29.

Nowoczesny sprzęt będzie również służył całej społeczności szkolnej i mieszkańcom dzielnicy.

JAK GŁOSOWAĆ:
Głosowanie internetowe zostanie uruchomione o północy z 21 na 22 października2016r. i trwać będzie do 30 października 2016r.
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy, kto ukończył 13 lat.
W tym roku można głosować WYŁĄCZNIE osobiście na trzy sposoby:
- w bibliotece naszego gimnazjum. Wszelkich informacji o projekcie obywatelskim udziela pani Iwona Wójcik.

- w komisji do głosowania: Biblioteka Miejska Filia nr 16, ul. Krakowska 46/50.

- przez internet (trzeba posiadać adres mailowy - z jednego adresu mailowego można zagłosować tylko jeden raz) na stronie Link
FILMIK INSTRUKTAŻOWY JAK GŁOSOWAĆ PRZEZ INTERNET Link

- pocztą na adres Urzędu Miasta Częstochowy, ul. Śląska 11/13 z dopiskiem na kopercie "głosowanie do budżetu obywatelskiego" (w jednej kopercie może być tylko jedna karta do głosowania - karta nadawcy). W przypadku głosowania za pomocą poczty liczy się data wpływu przesyłki do Urzędu!
Kartę do głosowania można pobrać tutaj (załącznik nr 3)


Dzień Edukacji NarodowejDrukuj

WydarzeniaZ okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani Jolanty Malinki i pani Moniki Kutrzyk przygotowali akademię. Było i poważnie, i wesoło a nawet lirycznie.
Filmik z akademii można zobaczyć na szkolnym profilu na Facebooku. Link

KAMPANIA "POLA NADZIEI"Drukuj

Wydarzenia11.10.2016r uczennice klasy III i I działające w Szkolnej Grupy Wolontariuszy wraz z opiekunką p. Moniką Kutrzyk wzięły udział
w inauguracji kampanii "Pola Nadziei". Na znak solidarności z osobami objętymi opieką hospicyjną wolontariusze i osoby związane
z opieką paliatywną sadzili żonkile- międzynarodowy symbol hospicjów, symbol nadziei, który wiosną rozkwitając przypomina o akcji na rzecz chorych i cierpiących, oczekujących na pomoc i wsparcie. Pomagając chorym przekraczamy barierę cierpienia i lęku przed śmiercią, dajemy nadzieję na życie w otoczeniu życzliwych ludzi. Młodzież naszego gimnazjum angażując się w wolontariat oraz akcje na rzecz innych pokazuje swoją empatię oraz gotowość do niesienia pomocy.
Kampania "Pola Nadziei" to ogólnoświatowa kwesta na rzecz osób objętych opieką hospicyjną. Zapoczątkowana została przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Od 2003 roku "pola Nadziei" to również program ogólnopolski, którego koordynatorem jest
Hospicjum im. św. Łazarza w Krakowie.Więcej zdjęć z wydarzenia można zobaczyć tutaj: Link

ZŁAZ PTTK "PIECZENIE ZIEMNIAKA"Drukuj

To i owo...W sobotę 09.10.2016 roku grupka niezłomnych piechurów z naszego gimnazjum wzięła udział w organizowanym przez PTTK turystycznym złazie "Pieczenie ziemniaka". Nie wystraszyły nas ołowiane chmury, mżawka i niska temperatura. Mimo pochmurnej pogody spacer turystycznym szlakami po okolicach Biskupic i Olsztyna był bardzo przyjemny i humory nam dopisywały. Na mecie tradycyjnie czekały na młodzież konkursy i zabawy oraz ognisko, przy którym można było się ogrzać i upiec sobie kiełbaski. Zrelaksowani, pełni wrażeń i z planami na kolejny rajd wróciliśmy do Częstochowy. Organizatorką rajdu była pani Renata Ceglarek.Więcej zdęć z rajdu można zobaczyć tu: Link

Miejski projektDrukuj

InformacjeJuż kolejny raz nasza szkoła przystąpiła do miejskiego projektu dotyczącego dziejów Częstochowy. W tym roku szkolnym ma tytuł " Częstochowa 1826-1914 od połączenia do I wojny światowej. Gospodarka, przemysł, kultura i społeczeństwo". Projekt jest kontynuacją projektów edukacyjnych "Częstochowa w drodze do Niepodległości" i "Częstochowianie w czasie II wojny światowej". Jego celem jest przybliżenie młodzieży historycznej spuścizny miasta. Projekt realizowany jest od października 2016 roku do czerwca 2017 roku. W tym czasie realizowane będą: miejskie i powiatowe konkursy m.in. z wiedzy historycznej, plastyczne, multimedialne, konferencje naukowe, koncert pieśni patriotycznych, gra historyczna, rajd rowerowy. Projekt jest projektem otwartym- może wziąć w nim udział każdy uczeń oraz nauczyciel. Koordynatorami przedsięwzięcia na terenie gimnazjum 6 są p. Aneta Podlas i p. Tomasz Bitner, którzy w dniu 6 października uczestniczyli w konferencji w Urzędzie Miasta Częstochowy dotyczącej projektu. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy.

Światowy Dzień UśmiechuDrukuj

To i owo... 7 października 2016 roku był Światowym Dniem Uśmiechu. To radosne święto obchodzone jest w pierwszy piątek października od 1999 roku. Pomysłodawcą tego dnia był Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Symbol ten reprezentować ma dokładnie to, co na co dzień chcemy widzieć jak najczęściej u innych ludzi – bezinteresowny uśmiech i radość życia.
Z tej okazji w naszym gimnazjum odbyła się akcja "Zabierz Uśmiech". Na korytarzach szkolnych rozwieszone zostały kartki z emotikonami i cytatami dotyczącymi dobroczynnemu działaniu uśmiechu- bo jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty " Nigdy nie poznamy całego dobra, jakie może dać zwykły uśmiech".
Każdy mógł zerwać karteczkę z uśmiechniętą buźką i miłym słowem, zabrać ją ze sobą. Dla chętnych osób w świetlicy szkolnej można było wziąć udział w konkursie wyrecytowania znalezionych w szkole cytatów o uśmiechu. Można było również zrobić sobie "uśmiechnięte zdjęcie"

Rocznica powstania Polskiego Państwa PodziemnegoDrukuj

WydarzeniaNasza szkoła upamiętniła i wzięła udział w 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego poprzez udział w żywej lekcji historii transmitowanej 27 września 2016r. z Zamku Królewskiego w Warszawie.
Udział w lekcji wzięła klasa 2b pod opieką p. mgr Tomasza Bitnera i p. mgr Beaty Wiśniewskiej, uczniowie mieli za zadanie poza wysłuchaniem "Wykładu o Polskim Państwie Podziemnym" prezesa IPN dra Jarosława Szarka - zrobić z niego notatkę historyczną. Lekcja była wspólną inicjatywą Instytutu Pamięci Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dzień Polskiego Państwa Podziemnego jest świętem państwowym. W Warszawie i w innych miejscach także w Częstochowie odbyły się uroczyste obchody przypominające fenomen podziemnych struktur państwowych, nieznanych w żadnym innym państwie okupowanej Europy.
Tekst oprac. p. Tomasz Bitner

Pozanajemy bliżej naszego patronaDrukuj

Wydarzenia "W dniu 27 września 2016r. Pan Mariusz Kolmasiak - doktorant z A.J.D. w Częstochowie - przeprowadził prelekcję pt. "Życie i pośmiertny kult Marszałka Józefa Piłsudskiego" dla uczniów naszego gimnazjum, w której wzięła udział klasa 3A. Uzupełnił ją prezentacją multimedialną oraz pokazem oryginalnych pamiątek związanych z osobą Józefa Piłsudskiego i jego kultu. Inicjatorem tego spotkania był nauczyciel historii p. mgr Tomasz Bitner"


tekst oprac. p. Tomasz Biner