Nasze projektyEFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

PROJEKT "DOSTĘPNA SZKOŁA"Drukuj

Informacje
OD DZISIAJ 21.09.2016 R. ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ UCZNIÓW ORAZ RODZICÓW DO PROJEKTU "DOSTĘPNA SZKOŁA"
WSZELKICH INFORMACJI O PROJEKCIE ORAZ REKRUTACJI UDZIELA KOORDYNATOR PROJEKTU P. IWONA WÓJCIK.


Nabór do projektu trwa od 21.09.2016 r. do 06.10.2016 r. W tym czasie Koordynator szkolny- p. Iwona Wójcik przyjmować będzie dokumenty od uczniów, uczennic i rodziców.

W załącznikach dostępna jest pełna dokumentacja naboru.

KATALOG KRYTERIÓW REKRUTACJI DO PROJEKTU załącznik nr1
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIA/UCZENNICY DO UDZIAŁU W PROJEKCIE"DOSTĘPNA SZKOŁA"; załącznik nr2
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO DO UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr3
OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA/UCZESTNICZKI PROJEKTU DOT. PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH załącznik nr4
REKOMENDACJA WYCHOWAWCY załącznik nr5
ANKIETA MOTYWACYJNA załącznik nr6
DEKLARACJA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE załącznik nr7
LISTA PODSTAWOWA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr8
LISTA PODSTAWOWA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr9
LISTA REZERWOWA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr10
LISTA REZERWOWA RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH ZAKWALIFIKOWANYCH DO UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr11
DEKLARACJA REZYGNACJI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE załącznik nr12

77. ROCZNICA AGRESJI SOWIECKIEJ I UROCZYSTY DZIEŃ SYBIRAKADrukuj

Wydarzenia18 września nasze gimnazjum reprezentowali na uroczystości upamiętniającej napaść Sowietów (ZSRS) 17 września 1939r. na Polskę – nauczyciel historii p. Tomasz Bitner wraz z uczniami klasy 2b – z pocztu sztandarowego.
Od kilku lat uroczystości te odbywają się w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej,a organizatorami ich jest częstochowski oddział Związku Sybiraków oraz U.M. Częstochowy.
Na początku odbyła się uroczysta msza św. w obecności władz miasta, członków Zw. Sybiraków, pocztów sztandarowych szkół i in. Organizacji. Ze względu na ulewny deszcz - uroczystości spod tablicy upamiętniającej Powrót Rodzin Polskich przeniesiono do kościoła, gdzie zabrał głos zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy - Ryszard Stefaniak, prezes Zw. Sybiraków i uczniowie ZSB w Częstochowie.
Była to kolejna „żywa” lekcja historii dla naszej młodzieży szkolnej, podczas której wysłuchali wspomnień, wierszy i piosenek z czasów „życia Polaków na nieludzkiej ziemi”.


Tekst oprac. T. Bitner

Projekt "Dostępna szkoła"Drukuj

InformacjeNasze gimnazjum przystąpiło do realizacji projektu „ Dostępna szkoła”.
Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego 2014-2020, Poddziałania 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.
Celem projektu jest wzrost stopnia dostosowania oferty kształcenia do potrzeb uczniów i uczennic z niepełnosprawnościami, a także uczniów i uczennic wykazujących specyficzne trudności w uczeniu się w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych i informatycznych.
Projekt będzie realizowany w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 30 czerwca 2018 r.
Szczegóły projektu w załączniku.

Narodowe czytanieDrukuj

WydarzeniaNarodowe Czytanie" to ogólnopolska akcja zainicjowana przez Prezydenta RP, mająca na celu przypomnienie największych dzieł polskiej literatury.
Tegoroczna edycja "Narodowego Czytania" odbyła się 3 września i poświęcona została „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Jak co roku (już po raz piąty) braliśmy udział w tym czytelniczym wydarzeniu. W Parku im. Stanisława Staszica w sobotnie popołudnie słuchaliśmy fragmentów tej pięknej powieści historycznej, która czytali dla nas znani częstochowianie. Miło było organizatorkom tej corocznej szkolnej akcji czytelniczej, gdy na spotkanie przybyły absolwentki naszej szkoły, które stwierdziły, że co roku brały udział w „ Narodowym Czytaniu”, więc i teraz nie mogło ich zabraknąć.

Akcja czytelniczaDrukuj

To i owo...Pod koniec roku szkolnego, braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pt. „ Jak nie czytam, jak czytam”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem akcji była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. 10 czerwca o godzinie 10.00 uczniowie z całej Polski czytali książki w wybranych miejscach. My również włączyliśmy się do tej akcji i chociaż przez chwilę czytaliśmy fragmenty naszych ulubionych książek.
Na boisku szkolnym staraliśmy się ułożyć napis "Czytam"; z własnych postaci. Organizatorzy docenili nasze starania i kilka dni temu otrzymaliśmy dyplom-podziękowanie od organizatorów tego przedsięwzięcia. W akcji uczestniczyła również klasa 2b z wychowawcą, która również otrzymała identyczne podziękowanie


Więcej informacji na stronie: Link

77. rocznica wybuchu II Wojny ŚwiatowejDrukuj

Informacje 1 września 2016r. nauczyciele historii p. A. Podlas i p. T. Bitner wraz z pocztem sztandarowym (złożonym z uczniów klasy 2a) uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 77. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, które odbyły się na placu Pamięci Narodowej w Częstochowie. Po mszy polowej w intencji poległych w kampanii wrześniowej w 1939 r., złożono kwiaty pod pomnikiem Poległym w obronie Ojczyzny. Obok władz miasta, posłów w obchodach rocznicowych udział wzięli kombatanci, służby mundurowe, mieszkańcy Częstochowy oraz kampania honorowa Jednostki Wojskowej Komandosów z Lublińca.
Organizatorem uroczystości rocznicowych był częstochowski Zarząd Okręgowy Związku Inwalidów Wojennych, U.M. Częstochowy oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Częstochowie.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017Drukuj

OgłoszeniaROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

GIMNAZJUM NR 6- CZWARTEK 1 WRZEŚNIA 2016r. GODZ. 9.00 MSZA ŚWIĘTA W ARCHIKATEDRZE pw. ŚWIĘTEJ RODZINY.
PO MSZY SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W SZKOLE.

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH - PONIEDZIAŁEK 5 WRZEŚNIA 2016r. GODZ. 14.00

Wakacje!!!Drukuj

Minął kolejny rok szkolny... Przed nami okres letniej beztroski.
Życzymy, by wakacje były czasem efektywnego wypoczynku, byśmy wszyscy mogli nabrać sił i zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym. Niech nadchodzące wakacje będą ciekawe, radosne, a przede wszystkim bezpieczne, niech sprzyjają poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna
Zespołu Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego