Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 / 2016Drukuj

Obowiązujące podręcznikiDrukuj

OgłoszeniaZapraszamy do zapoznawania się z informacją o podręcznikach dla uczniów klasy pierwszej oraz z wykazem podręczników dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, które znaleźć można w panelu Nawigacja pod hasłem "Wykaz podręczników".

Zakończenie roku szkolnego 2014 / 2015Drukuj

OgłoszeniaUroczysta msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w piątek 26.06 o godz. 9.00.

Uroczystość zakończenia roku dla klas I - III Gimnazjum nr 6 rozpocznie się o godz. 10.00 na sali gimnastycznej.

Bezpieczne przebywanie na akwenach śródlądowych i uprawianie sportów wodnychDrukuj

InformacjePrzez ostatnie 2 miesiące w Polsce utonęło już ponad 60 osób. W ubiegłym roku, jak podają statystyki policyjne, 646 osób.
Jaki powinien być pierwszy prawidłowy odruch w sytuacji zagrożenia życia? Dlaczego warto korzystać ze sprzętu asekuracyjnego, ratunkowego nad wodą? Jak młodzi ludzie powinni być przygotowani do sytuacji, których nie można przewidzieć, ale mając odpowiednią wiedzę, sprzęt i praktykę można znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji? O tym wszystkim dowiecie się w filmie przygotowanym przez instruktorów z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Obejrzyj FILM - może uratujesz życie komuś lub... własne?

Honorowy patronat nad inicjatywą objęła minister Edukacji Narodowej. Na stronie internetowej MEN znajdują się wszystkie szczegóły dotyczące projektu.

Warsztat Rzeczy ŁadnychDrukuj

To i owo...Czerwcowe zajęcia Warsztatu Rzeczy Ładnych zadowoliły miłośniczki pięknej biżuterii i pięknych zapachów. W ciągu kilku ostatnich spotkań powstały naszyjniki i bransolety z kamieni półszlachetnych, które - miejmy nadzieję - są zaczątkiem całej kolekcji.
Ostatnie zajęcia zdominował zaś ... zapach. Uczestniczki pod przewodnictwem pani Małgorzaty Drogowskiej uczyły się produkować kosmetyki domowymi metodami. Było do tego potrzeba trochę szkolnej wiedzy, ale w wyniku rozmowy o budowie skóry, pH skóry, zjawisku dysocjacji i reakcjach jonowych powstały: peeling z kawy i musujące - lawendowe i różane - kule do kąpieli. Wiedza szkolna naprawdę ma swoje zastosowanie!

Pomysłodawczyni, pani Anna Sosna, i wszystkie nauczycielki prowadzące zajęcia (pp. Beata Wiśniewska, Małgorzata Kozłowska, Małgorzata Drogowska) zapraszają do udziału w zajęciach Warsztatu w przyszłym roku szkolnym!

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACHDrukuj

OgłoszeniaZapraszamy do zapoznawania się z informacją o podręcznikach dla uczniów klasy pierwszej oraz z wykazem podręczników dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, które znaleźć można w panelu Nawigacja pod hasłem "Wykaz podręczników".

W celu sprzedaży podręczników używanych (kiermasz) prosimy kontaktować się z biblioteką szkolną.

Omnibus Gimnazjum nr 6Drukuj

Wydarzenia16 czerwca 2015 r. odbył się XVI Szkolny Konkurs „Omnibus Gimnazjum nr 6”.
Jak co roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów z klas I – III. Konkurs miał formę pisemną, pytania (zamknięte i otwarte) dotyczyły wiedzy szkolnej oraz wszechstronnej wiedzy z życia codziennego, którą każdy uczeń gimnazjum może posiadać niezależnie od etapu nauki szkolnej.
Celem konkursu jest promowanie wiedzy, kształcenie koncentracji i logicznego myślenia oraz umiejętności udzielania szybkiej i trafnej odpowiedzi, co w efekcie prowadzi do wyłonienia „Omnibusa Gimnazjum nr 6” czyli „najlepszego z najlepszych”.
W roku szkolnym 2014/2015 zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią prestiżowego tytułu „Omnibus Gimnazjum nr 6” została Magdalena Glin (kl. II b). II miejsce zajęła Natalia Tyras (kl. III a), a III miejsce: Patryk Skowron (kl. II a), Izabella Michalska (kl. II b) i Katarzyna Kowalczyk (kl. II b). Laureatom zostaną wręczone dyplomy i nagrody podczas uroczystości „Zakończenia roku szkolnego”. Gratulujemy Laureatom!

Zapraszamy do kolejnej edycji Szkolnego Konkursu „Omnibus Gimnazjum nr 6” w nowym roku szkolnym 2015/2016 !

Organizatorzy konkursu:
mgr Iwona Wójcik
mgr Małgorzata Kozłowska
mgr Marzena Nurek

PodziękowaniaDrukuj

OsiągnięciaNapływają podziękowania za udział uczniów i nauczycieli naszej szkoły w akcjach, programach, wolontariacie. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz ludzi i idei.

Lista podziękowań:
- za udział w akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile" zorganizowanej z okazji 72. rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim od Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (koord. Anna Sosna, Aneta Podlas);
- za poświęcony czas i współpracę w Akcji Pola Nadziei 2014 / 2015 od Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej (koord. Monika Kutrzyk, Marzena Radosz)
- za udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek (koord. Sylwia Szrajber - Kobyłkiewicz, Iwona Wójcik)
- za udział w akcji Tydzień Edukacji Globalnej 2014 (koord. Anna Sosna, Aneta Podlas)
- za organizację programu "Otwarta Firma 2014" (koord. Anna Sosna)
- za udział w lekcji na żywo transmitowanej z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (koord. Anna Sosna, Aneta Podlas)
- za udział w akcji "Patroni naszych ulic" od Prezydenta Miasta Częstochowy

"Wybory Książek" wzbogaciły naszą bibliotekę!Drukuj

OsiągnięciaNiedawno informowaliśmy, że nasza szkoła z inicjatywy pp. Iwony Wójcik i Sylwii Szrajber-Kobyłkiewicz, włączyła się do akcji „Wybory Książek”. W Ogólnopolskich Wyborach Książek zorganizowanych pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej wzięło udział ponad 400 tys. uczniów z ponad 2 tys. szkół. Lista książek, na które oddawano głosy, liczy kilka tysięcy pozycji.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła jako jedyna w Częstochowie otrzymała nagrodę w postaci książek, które znajdują się już w szkolnej bibliotece. Redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole” przesłała nam podziękowanie za upowszechnianie zasad organizacji wyborów i promocję czytelnictwa.
Więcej informacji tutaj .

Zakończenie programu "Nienawiść. Jestem przeciw"Drukuj

WydarzeniaW dn. 18 - 19 czerwca w Warszawie został uroczyście zakończony i podsumowany polsko - norweski Program Centrum Edukacji Obywatelskiej "Nienawiść. Jestem przeciw", w którym nasza szkoła - jako jedna z 20 w Polsce - brała udział.

Przez cały rok odbyło się wiele imprez i wydarzeń związanych z udziałem w programie. Uczestnicy odbyli kurs online, szkolili się na konferencji w Warszawie, podczas treningu antydyskryminacyjnego zorganizowanego w szkole, a także podczas Webinarium. Swoją wiedzę i umiejętności mogli zastosować podczas Wirtualnego Festiwalu Antydyskryminacyjnego, w którym wzięły udział wszystkie grupy z Polski i Norwegii.

Uczniowie zaplanowali i przeprowadzili kampanię społeczną p.t. "Mowa nienawiści. To boli". Kampania była prowadzona równolegle w internecie - na profilu "Nienawiść? Częstochowa jest przeciw" na portalu społecznościowym Facebook oraz w szkole. Uczestnicy programu rozdawali w szkole "antyhejtowe serduszka", urządzili stoisko programu podczas Festiwalu Twórczości, wykonali gazetkę ścienną i plakaty kampanii, przygotowali profesjonalny spot kampanii, zorganizowali happening i przeprowadzili dwa konkursy dla uczniów szkoły.

Oto lista zwycięzców w konkursach przeprowadzonych w ramach kampanii "Mowa nienawiści. To boli".

W konkursie na projekt koszulki przeciwko mowie nienawiści nagrody otrzymali: Denis Stelmach - 1a (I miejsce), Adrian Postolski - 1a (II miejsce), Patryk Skowron - 2a (III miejsce).
W konkursie "Gimnazjum nr 6 przeciw nienawiści" z zakresu edukacji antydyskryminacyjnej i wielokulturowej nagrody otrzymali: Dominik Maniewski i Adrian Kołodziejczyk z 3a (I miejsce), Ania Michalska i Oskar Kościelecki z 2b (II miejsce) i Daria Górniak i Natalia Krupa z 2a (III miejsce).
Nagrody otrzymały również: Iza Michalska, Magda Glin i Natalia Tyras, czyli "Grupa Optymistki" - za rozwiązanie zadań Wirtualnego Festiwalu Antydyskryminacyjnego.
Podziękowania za aktywny udział w programie i ogromne zaangażowanie w jego realizację - odebrały Magda Glin i Iza Michalska z kl. 2b.

Program spotkał się z zainteresowaniem uczniów, co dowodzi, że podejmowane tematy są ważne i spotykane na co dzień. Opiekunki programu, panie: Anna Sosna i Aneta Podlas, zapraszają wszystkich chętnych do udziału w spotkaniach Klubu Młodego Obywatela w przyszłym roku szkolnym, który będzie działał we współpracy z Amnesty International Polska, Polską Akcją Humanitarną, Grupą Zagranica i kilkoma innymi organizacjami, a zajmować będzie się m.in. tematyką antydyskryminacyjną, wielokulturową, globalną i prawami człowieka.

Kampania "Niosę pomoc"Drukuj

Wydarzenia15 czerwca zakończyliśmy udział w kampanii edukacyjnej Polskiej Akcji Humanitarnej "Niosę pomoc". Celem kampanii jest dotarcie do młodzieży w szkołach w Polsce z ważnym przekazem, że nie należy być obojętnym wobec cierpienia ofiar konfliktów zbrojnych i katastrof. Ludzkie nieszczęście powinno zawsze spotkać się z odpowiedzią. Skutecznie pomaganie wymaga jednak wiedzy. Kampania jest więc również o tym, jak mądrze pomagać, kiedy i przez kogo udzielana jest pomoc humanitarna i na jakich zasadach. Wszystkie klasy uczestniczyły w zajęciach na ten temat, które prowadziły pp. Anna Sosna i Aneta Podlas.
Organizatorki nie przeprowadziły zbiórki funduszy w szkole, ale proszą chętnych o wspieranie PAH we własnym zakresie. Można to zrobić dokonując wpłaty na konto lub zaopatrując się w ciekawe i przydatne gadżety w sklepiku PAH. Wszystkie wpłaty wniesione na konto PAH: 88-10600076-0000331000176063 z dopiskiem "Niosę Pomoc", jak również zysk ze sprzedaży gadżetów przeznaczony zostaną na pomoc humanitarną w Syrii.