Sierpień 23 2014 15:20:48
Nawigacja
· Strona główna
· Nasz patron
· Kadra pedagogiczna
· Wykaz podręczników
· Kalendarz szkolny
· Zebrania z rodzicami
· Biblioteka
· Tematyka projektów edukacyjnych
· Zajęcia pozalekcyjne
· Artykuły
· Forum
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja
Gimnazjum nr 6
Gimnazjum dla Dorosłych
Dokumenty szkolne
Statut Gimnazjum nr 6
Statut Gimnazjum dla Dorosłych
Nasze projekty
EFS

W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przydatne

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 60
· Najnowszy użytkownik: sosna
Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPÓŁ GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail:gim6@poczta.onet.pl;
Wykaz podręczników - kl. I, II, III
OgłoszeniaW rozwinięciu WYKAZY PODRĘCZNIKÓW DLA KL. I, II i III

Biblioteka szkolna informuje, że 18.06.2014 w godz. 11.00 - 16.30 odbędzie się kiermasz używanych podręczników.
Osoby, które chcą wystawić swoje podręczniki na sprzedaż, mogą już od poniedziałku przynosić je do biblioteki. Podręczniki powinny być wycenione i podpisane.
Rekrutacja
OgłoszeniaW dn. 4.06.2014 r. (piątek) w holu szkoły udostępniona zostanie lista uczniów przyjętych do Gimnazjum nr 6.

Zgodnie z zasadami rekrutacji, nadal trwa nabór do Gimnazjum dla Dorosłych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Środowiskowego Hufca Pracy na ul. Tkacką 5a (tel. 34 389 25 88), gdzie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje.
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Wydarzenia

Kolejny rok nauki i pracy został oficjalnie zamknięty! Podczas dwóch uroczystości: dla uczniów Gimnazjum nr 6 i dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych wysłuchano i obejrzano przygotowane występy artystyczne. Najpilniejsi uczniowie i słuchacze zostali wyróżnieni dyplomami, nagrodami oraz oczywiście świadectwami "z paskiem". Teraz można już pomyśleć o wakacjach...


Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 6. Więcej zdjęć na naszym fanpage'u na Facebook'u, a na kanale YouTube materiał filmowy.


Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum dla Dorosłych. Więcej zdjęć na naszym fanpage'u na Facebook'u.
Złote Szóstki
To i owo...W dniach 9-13.06 w klasach I-III odbyło się głosowanie w celu wyłonienia laureatów plebiscytu „Złote Szóstki” w kategoriach przewidzianych dla nauczycieli. Nominowanie w kategoriach uczniowskich przeprowadzono w dn. 24-25.06.2014 r. pośród nauczycieli Zespołu Gimnazjów. Kategorie „Uczeń o wzorowych wynikach w nauce” i „Uczeń o wzorowej frekwencji” ustalono na podstawie wyników klasyfikacji końcoworocznej.

Wręczenie "Złotych Szóstek", jak nakazuje nasza szkolna tradycja, odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Lista laureatów - w rozwinięciu.
OMNIBUS GIMNAZJUM NR 6
To i owo...5 czerwca 2014 r. odbył się XV Szkolny Konkurs "Omnibus Gimnazjum nr 6". Jak co roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, do konkursu przystąpiło 46 uczniów z klas I - III. Konkurs miał formę pisemną, pytania (zamknięte i otwarte) dotyczące wiedzy szkolnej oraz wszechstronnej wiedzy z życia codziennego, którą każdy uczeń gimnazjum może posiadać niezależnie od etapu nauki szkolnej.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy, kształcenie koncentracji i logicznego myślenia oraz umiejętności udzielania szybkiej i trafnej odpowiedzi, co w efekcie prowadzi do wyłonienia "Omnibusa Gimnazjum nr 6" czyli "najlepszego z najlepszych".

W roku szkolnym 2013/2014 zwycięzcami konkursu i zdobywcami prestiżowego tytułu „Omnibus Gimnazjum nr 6” zostały dwie uczennice: Anna Kościelniak (kl. III a) oraz Sandra Beleć (kl. III b). II miejsce zdobył Szymon Molski (kl. III b), a III miejsce – Natalia Melcherowska (kl. III a). Laureatom zostały wręczone przepiękne nagrody książkowe i dyplomy podczas uroczystości Zakończenia roku szkolnego.

GRATULUJEMY LAUREATOM!

Zapraszamy do kolejnej edycji Szkolnego Konkursu "Omnibus Gimnazjum nr 6" w nowym roku szkolnym 2014/2015 !!!

Organizatorki konkursu:
mgr Iwona Wójcik
mgr Małgorzata Kozłowska
mgr Marzena Nurek
Egzaminy poprawkowe
OgłoszeniaTerminy egzaminów poprawkowych:

25.08 (poniedziałek) godz. 9.00 - język polski

26.08 (wtorek) godz. 9.00 - biologia
26.08 (wtorek) godz. 11.00 - matematyka

27.08 (środa) godz. 9.00 - język angielski
27.08 (środa) godz. 11.00 - wychowanie fizyczne

Uwaga TRZECIOKLASIŚCI!
Ogłoszenia25.06 o godz. 12.00 upływa termin zakładania kont, wyboru szkół i oddziałów oraz składania wniosków do szkół ponadgimnazjalnych na stronie slaskie.edu.com.pl.
Pamiętajcie, jeśli nie dostarczycie podania do szkoły pierwszego wyboru, nie będziecie brali udziału w procesie przydziału do szkół. Nie czekajcie do ostatniej chwili, gdyż czasu zostało już bardzo mało! Nie zapomnijcie również o uzupełnieniu formularza osiągnięć na profilu ucznia - kandydata.

Natomiast na stronie www.oke.jaworzno.pl w zakładce SERWISY można sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego. Loginy i hasła dostępne są u wychowawców klas.

Piechotą do lata...
To i owo...14 czerwca odbył się kolejny rajd po lokalnych dróżkach. Jego uczestnicy, pod przewodnictwem organizatorki pani Marzeny Radosz oraz pani Joanny Zarębskiej - Kobierskiej, wędrowali przez Aleję Brzozową (od 2007 roku pomnik przyrody pod ochroną prawną), Las Wilka, aż do linii polskich bunkrów obronnych z 1939 roku. Na ścieżkach: dendrologicznej i ornitologicznej można było podziwiać wiele gatunków i odmian drzew i krzewów, a także słuchac śpiewu rozmaitych ptaków, które gniazdują w koronach drzew Alei Brzozowej. Tradycyjnie, była również okazja do pikniku na trawie oraz aktywnego wypoczynku - gry w piłkę nożną i siatkową.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć na naszych profilach YouTube i Facebook.

"Europejska wolność czytania"
To i owo...- to tytuł tegorocznego maratonu czytania, który po raz siódmy odbył się w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego.

Maraton zorganizowano w Jubileuszowym Roku Czytelnika, XIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce i z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Blisko 160 uczniów szkół regionu wysłuchało 5 czerwca fragmentów książek dla dzieci i młodzieży, które czytali przedstawiciele samorządu, członkowie stowarzyszeń, aktorzy. Uczniowie kl. II b wraz z p. S. Szrajber- Kobyłkiewicz i p. I.Wójcik uczestniczyli w maratonie. Corocznie bierzemy udział w tej imprezie. To już nasza szkolna tradycja.

86 uczniów z częstochowskich szkół wzięło udział w międzyszkolnym konkursie „5 Pytań” do wybranych lektur. Wśród nagrodzonych uczniów: Wiktoria Depczyńska i Aleksandra Jura. Gratulujemy! Dyplomy i nagrody książkowe wręczone zostaną podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Organizatorami Maratonu byli: Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Częstochowie i Sekcja Bibliotekarska ZNP w Częstochowie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Tekst przygotowała pani Sylwia Szrajber - Kobyłkiewicz.
WYCIECZKA KLASY IIb
To i owo...W dniach 11-13 czerwca uczniowie klasy IIb wraz z panią Sylwią Szrajber-Kobyłkiewicz oraz pania Beatą Wiśniewską byli na wycieczce w Wiśle Dziechcińce. Słoneczna (ale też trochę deszczowa) pogoda, piękne krajobrazy i wspaniałe, niezapomniane wrażenia...

Reportaż można obejrzeć na naszym kanale YouTube oraz na Facebook'u.

Wycieczka trzecioklasistów
To i owo...

Uczniowie klas trzecich wraz z paniami: Małgorzatą Kozłowską i Jolantą Malinką udali się na poszukiwanie lata do pobliskiej Turawy. Pogoda pięknie dopisała, błękit jeziora i złoty piasek dostarczyły prawdziwie wakacyjnych wrażeń. W pamięci uczestników na zawsze pozostaną wspólne chwile beztroski. Ostatnie przed pożegnaniem ze szkołą...

Więcej zdjęć na Facebook'u, a na Youtube niespodzianka - filmik :-)
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pierwsza pomoc
Nabór
UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31/08/2010 13:40
Wszelkie materiały zawarte na starej stronie postaramy się odzyskać i umieścić w naszym nowym serwisie

31/08/2010 13:39
W związku z awarią naszej starej strony rozpoczynamy historię jej tworzenia od początku
Wygenerowano w sekund: 0.04 242,997 Unikalnych wizyt