WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Maraton czytelniczyDrukuj

InformacjeW czerwcu uczniowie klasy II a uczestniczyli w ważnym wydarzeniu kulturalnym- maratonie czytelniczym, który odbył się w Bibliotece Publicznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy. Uczniowie wraz z paniami: Iwoną Wójcik i Sylwią Szrajber-Kobyłkiewicz wysłuchali fragmentów utworów literackich tematycznie dotyczących naszego regionu. Tradycyjnie wzięli też udział w międzyszkolnym konkursie „5 pytań”. Piotr Zamożniak i Weronika Dziuk zdobyli w nim I miejsca.

Więcej na stronie: Link

Osiągnięcia naszych uczniów w II semestrzeDrukuj

OsiągnięciaW II semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszego gimnazjum byli laureatami konkursów:

1. Anna Krakowian, klasa IIa, wyróżnienie w powiatowym konkursie "Częstochowa 1826-1914. Od połączenia do wybuchu I wojny światowej", organizator: Urząd Miasta, Zespół Szkół Technicznych.

2. Oliwia Tomeczek, klasa I, i Piotr Zamożniak, klasa IIa, laureaci ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, 2017 "Mazurek Dąbrowskiego. Co wiemy o naszym hymnie narodowym?", organizator: XVI Poznańskie Spotkania Targowe, honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

3. Oliwia Wdzięczna, klasa IIa, I miejsce, Weronika Dziuk, klasa IIa, II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie Literackim "Biblioteka przyszłości", organizator: Biblioteka Publiczna filia nr 10.

4. Kacper Samulski, Adrian Król, Weronika Dziuk, klasa IIa, udział w II etapie ogólnopolskiego konkursu "Gimnazjalne potyczki", organizator: Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Narodowy Bank Polski.

5. Piotr Zamożniak, Mariusz Marynowski, wyróżnienie w w konkursie miejskim "Zawód moich marzeń" w ramach projektu "Szkoła-Praca-Przyszłość", organizator: Centrum Informacji Zawodowej, Zespół Szkół Technicznych.

6. Weronika Dziuk, Piotr Zamożniak, kl. II a I miejsca w miejskim konkursie „5 pytań o region częstochowski”, organizator Biblioteka Publiczna.

Uczniów przygotowywały panie: Iwona Wójcik, Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz

VIII Regionalna Sesja Popularyzatorska „Projekty czytelnicze w szkole i bibliotece”Drukuj

WydarzeniaW maju w Domu Poezji odbyła się sesja popularyzatorska dotycząca projektów czytelniczych. Uczestniczyły w niej panie: Iwona Wójcik i Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, które zaprezentowały w publicznym wystąpieniu projekty, które zrealizowały z uczniami w Zespole Gimnazjów. Dodajmy, że sesja odbyła się pod honorowym patronatem Pana Krzysztofa Matyjaszczyka
Prezydenta Miasta Częstochowyz okazji Tygodnia Bibliotek 2017 oraz 100-lecia Biblioteki Publicznej im. dr. W. Biegańskiego, 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 10-lecia Domu Poezji – Muzeum Haliny Poświatowskiej, 25-lecia Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich oraz 10-lecia Sekcji Bibliotekarskiej ZNP w Częstochowie.
Więcej na stronach: Link Link

Szkoła-Praca-PrzyszłośćDrukuj

Osiągnięcia Uczniowie klasy II a pod opieką pań: Iwony Wójcik i Sylwii Szrajber-Kobyłkiewicz już po raz drugi uczestniczyli w miejskim projekcie „Szkoła-Praca-Przyszłość”, zorganizowanym przez Centrum Informacji Zawodowej i Zespół Szkół Technicznych. Nasi wychowankowie odbyli wycieczki do Centrum Ogrodniczego Dawid i Wodociągów Częstochowskich. Poznali zawody w ich naturalnym środowisku, a w efekcie wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną „Zawód moich marzeń”. Piotr Zamożniak i Mariusz Marynowski zdobyli wyróżnienie, które odebrali podczas uroczystego podsumowania projektu w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy.
Gratulujemy!

Więcej na stronach: Link Link

WYJAZD DO BRUKSELIDrukuj

OsiągnięciaNa zakończenie roku szkolnego dotarła do nas bardzo miła informacja! Oliwia Palacz z klasy IIIa wygrała szkolny etap konkursu plastycznego na projekt znaczka poświęconego Józefowi Piłsudskiemu. W nagrodę, na zaproszenie Europoseł (organizatorki i pomysłodawczyni konkursu) Jadwigi Wiśniewskiej, pojedzie we wrześniu 2017 roku na kilkudniowy wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli!
Koordynatorem konkursu na terenie naszej szkoły był pan Tomasz Bitner.

Zakończenie roku szkolnegoDrukuj

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 - 23.06.2017r.:
GODZ. 9.00- MSZA ŚWIĘTA W KATEDRZE pw. ŚW. RODZINY
GODZ. 10.00- AKADEMIA W SZKOLE.

Konkurs "Erlebnisreise mit Deutsch"Drukuj

OsiągnięciaTeam Dziewczyn z kl. Ia (w składzie widocznym na prezentowanym zdjęciu- pracy konkursowej) otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie pt. "Erlebnisreise mit Deutsch" organizowanym przez Goethe Instytut. Gratulujemy sukcesu uczennicom oraz pani Joannie Zarębskiej nauczycielce języka niemieckiego, która była opiekunką projektu.

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄTDrukuj

To i owo...14 czerwca 2017 roku przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Marek Foltyn i Marta Bator wraz z opiekunami SU- panią Joanna Zarębska i Katarzyną Pasiuk odwiedzili schronisko dla zwierząt przy ul. Gilowej. Podczas wizyty przekazali zebrane podczas szkolnej zbiorki dary da czworonogów.