Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

JUBILEUSZ SZKOŁY w obrazachDrukuj

"Niektórych wydarzeń się nie wspomina, ale przeżywa je od nowa."
R. Scott Bakker

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zarejestrowanymi podczas uroczystości oraz informacjami, które ukazały się w mediach.
Dostęp do materiałów w rozwinięciu tej informacji.

DZIEŃ OTWARTYDrukuj

Ogłoszenia

Dzień otwarty w naszej szkole:

26.02.2015 godz. 9.00 - 12.00 - dzień otwarty dla uczniów szkół podstawowych

26 i 27.02.2015 w godz. 17.00 - 18.30 - dzień otwarty dla rodziców

Zapraszamy!

Występ kantoraDrukuj

Wydarzenia24 lutego uczniowie klasy 3a i nauczycielki: Anna Sosna i Aneta Podlas uczestniczyli w niecodziennym w Częstochowie wydarzeniu kulturalnym, jakim był występ kantora Itzhaka Horowitza z towarzyszeniem Walentego Dubrowskiego (fortepian) oraz Michała Półtoraka (skrzypce). Koncert odbył się w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater, a jego współorganizatorem był częstochowski oddział Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego Żydów. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę - przez chwilę na scenie pojawiła się poetka, malarka i pieśniarka Elżbieta Borkowska.

Gość koncertu od sześciu lat jest rabinem Synagogi Krakowa, pełni też rolę kantora, czyli osoby intonującej podczas nabożeństw pieśni i śpiewającej psalmy. Podczas występu zabrzmiały pieśni w nastroju zbliżającego się święta Purim. Były to pieśni synagogalne, a także popularne pieśni i piosenki żydowskie w językach: hebrajskim, jidysz i ladino (języku sefardyjskich Żydów). Prowadząca koncert zadbała również o jego stronę edukacyjną - słuchacze wiele dowiedzieli się o zwyczajach towarzyszących jednemu z najweselszych świąt żydowskiej społeczności. Purim, porównywany do karnawału, jest okazją do "uczty i wesela". Świętuje się na pamiątkę historycznego zwycięstwa nad Hamanem, które w V w. p.n.e. ocaliło Żydów od zagłady. Obchody rozpoczynają się 4 marca po zachodzie słońca i trwają do 5 marca.


Szerokopasmowy internetDrukuj

InformacjeW związku z przystąpieniem do projektu "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Częstochowa" nasza szkoła została podłączona do szerokopasmowej sieci Czestnet, która umożliwia szybki dostęp do internetu. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

Oprócz dostępnej sieci przewodowej, w naszej szkole jest dostęp do sieci bezprzewodowej dla użytkowników: Uczeń, Gość, Nauczyciel. Hasło dostępu dla Gościa podano do informacji na tablicy informacyjnej na parterze. Hasła dla Nauczyciela i Ucznia dostępne są u pani Małgorzaty Drogowskiej, do której powinny zgłaszać się wszystkie zainteresowane osoby.

Szóstka przeciw mowie nienawiściDrukuj

To i owo...W naszej szkole rozpoczęła się właśnie kampania przeciwko mowie nienawiści realizowana przez zespół uczniów klas: 3a i 2b pod opieką pań: Anny Sosny i Anety Podlas. Kampania jest elementem polsko - norweskiego programu "Nienawiść. Jestem przeciw!"
Uczestnicy programu właśnie ukończyli internetowy kurs, który poszerzył ich wiedzę o uprzedzeniach, dyskryminacji, mowie nienawiści i przygotował do realizacji kampanii społecznej. Przedstawicielki grupy uczestniczyły również w 3-dniowej konferencji w Warszawie. Teraz nadszedł czas na działania. Przedstawiciele grupy odwiedzili wszystkie klasy by opowiedzieć o realizowanym projekcie, wręczyć antyhejtowe serduszka i zaprosić do udziału w konkursie. W szkole pojawiły się również plakaty wymyślonej przez grupę kampanii zaprojektowane przez Weronikę Szyjewską. Grupa i jej opiekunki zapowiadają dalsze działania w szkole oraz dzielnicy.

Uwaga trzecioklasiści!Drukuj

OgłoszeniaUkazało się Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego do publicznych szkół dla młodzieży: gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz sposobu przeliczania na punkty zajęć edukacyjnych i wyników egzaminu gimnazjalnego, a także sposobu punktowania innych osiągnięć kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży w województwie śląskim na rok szkolny 2015/2016.

Dokument można pobrać tutaj.

Ferie z SzóstkąDrukuj

WydarzeniaW dniach 2-5.02.2015 odbyły się w naszej szkole zajęcia w ramach akcji "Ferie w mieście". W zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkół Podstawowych nr 35 i 12, Gimnazjum nr 9 oraz uczniowie i absolwenci naszego Gimnazjum.

W programie tegorocznych "Ferii" znalazły się: wyjścia do Multicentrum "Zodiak" i do sali Zabaw "Klub Miki" oraz zumba w Klubie Fitness Forma dla uczniów klas 1-3 SP oraz wyjścia na lodowisko, basen, zumbę i kulig dla klas 4-6 SP i dla uczniów gimnazjum. Ponadto odbyły się liczne zabawy i konkursy. Najmłodsi rzeźbili w masie solnej, piekli i dekorowali pierniczki, grali w piłkę nożną, tworzyli kostium chińskiego smoka i wykonywali karnawałowe maski. Starsi uczestnicy ferii wzięli udział w zajęciach kulinarnych, sportowych, odbyły się konkursy: wiedzy przyrodniczej, zagadki logiczne, turniej "Włochy kontra Anglia", konkursy na najzabawniejsze przybranie głowy i na najładniejszy strój na bal. Zwieńczeniem czterodniowych ferii był bal karnawałowy. Na zakończenie rozdano nagrody i dyplomy.

Koordynator Ferii pani Marzena Radosz i zespół nauczycieli organizujących zajęcia dziękują wszystkim za przybycie i wspólną zabawę!


Ferie w mieścieDrukuj


W dn. 2 - 5.02.2014 w szkole organizowane są Ferie w mieście dla zapisanych uczestników ze szkół: Gimnazjum nr 6, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr 12. Zajęcia odbywają się w godzinach 8.50 - 14.00.

Na balu w Zespole Szkół Specjalnych nr 23Drukuj

30 stycznia uczniowie klasy 3a: Kasia, Ania, Martyna, Oktawia, Paulina i Adam oraz panie: Anna Sosna i Aneta Podlas odwiedzili Zespół Szkól Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka, z którym od lat łączą naszą szkołę przyjacielskie stosunki. Nasza delegacja uczestniczyła w balu karnawałowym. Właśnie takiej dawki radości, dobrego humoru i beztroskiej zabawy potrzebowaliśmy!

Dziękujemy społeczności Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka za zaproszenie i wspólną zabawę.

Z wizytą w schronisku dla zwierzątDrukuj

To i owo...W piątek 30.01 panie: Joanna Zarębska - Kobierska i Katarzyna Pasiuk oraz przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z kl. 2b - Roksana, Magda, Natalia i Sandra - przekazały Schronisku dla bezdomnych zwierząt karmę ze zbiórki w naszej szkole. Podopiecznym schroniska można pomóc również indywidualnie - poprzez wpłaty na konto schroniska, przekazanie 1% podatku, wolontariat, wirtualną adopcję lub przez przygarnięcie zwierzaka - do czego gorąco zachęcamy!
Więcej informacji o schronisku tutaj.

III edycja Konkursu kulinarnego rozstrzygniętaDrukuj

OsiągnięciaW dniu 30 stycznia odbyło się podsumowanie III edycji Konkursu kulinarnego pod hasłem „Podziel się szczęściem jak świątecznym pierniczkiem” przygotowanego przez panie: Agnieszkę Majchrzak, Joannę Zarębską- Kobierską, Jolantę Malinkę, Małgorzatę Kozłowską. Inicjatorką i główną organizatorką jest pani Aneta Sosińska. Była to edycja szczególna, gdyż przygotowana przede wszystkim z myślą o podopiecznych Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. To do nich trafiły wszystkie wypieki uczestników konkursu.

Projekt nieodmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczestnicy przechodzą kilka etapów konkursu, w których należy zbierać i opracowywać informacje, prezentować efekty swojej pracy, a także przygotować tłumaczenia przepisów kulinarnych na języki: angielski i niemiecki. Podczas ostatniego etapu uczestnicy przygotowują swoje świąteczne stoły. W III edycji konkursu oceniana była dekoracja stołu nawiązująca do świąt Bożego Narodzenia, sposób podania potrawy, jej walory smakowe oraz sposób zaproszenia do degustacji.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, a przygotowane ciastka i pierniczki były pyszne.

A oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce:
Paulina Machuderska i Karolina Trójczak, kl. 3a;
Sandra Stolarska, Kamila Zawadzka, Karolina Majewska, kl. 3a;
II miejsce:
Ania Wójcik, Klaudia Kożelowska, Dorota Zawada, Monika Hajduk, kl. 2a;
Wiktoria Bobrowska, Filip Ślązak, kl. 3a;
III miejsce:
Sylwia Pytel, Patrycja Grzybek, Oliwia Palacz, Anna Janik, kl. 1a;
wyróżnienie:
Sandra Gołąbek, Magda Bociek, kl. 2b.
Gratulujemy!

Fotorelację z przebiegu konkursu obejrzeć można na naszym profilu na Facebook'u, a reportaż - na kanale Youtube.