Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31-08-2010 12:40
Wszelkie materiały zawarte na starej stronie postaramy się odzyskać i umieścić w naszym nowym serwisie

31-08-2010 12:39
W związku z awarią naszej starej strony rozpoczynamy historię jej tworzenia od początku

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

MIASTO 44Drukuj

22 października uczniowie klasy II A pod opieką p. mgr Renaty Karoń udali się do kina na projekcję filmu "Miasto 44". Była to realizacja jednego z działań w ramach projektu edukacyjnego, nawiązującego do powstania warszawskiego. Film wywołał duże wrażenie na ogladających; przerażenie, współczucie i łzy to emocje towarzyszące widzom.
" "Miasto 44" to opowieść o miłości, młodości i morderczej walce w chwili wielkiego zrywu. Jan Komasa - twórca, stworzył widowiskowy portret umierającego miasta. „Witajcie w piekle”- mógłby powiedzieć reżyser, zapraszając na swój wyjątkowo dobry film. "

"SZKOŁA BEZ BARIER" - REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCADrukuj

OgłoszeniaOgłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Szkoła bez barier” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt przewiduje udział uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w zajęciach specjalistycznych oraz współuczestnictwo uczniów/uczennic zdrowych i uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w ramach zajęć integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Więcej w załącznikach poniżej:

OGŁOSZENIE O NABORZE

REGULAMIN REKRUTACJI

załącznik nr 1 - Katalog kryteriów rekrutacji

załącznik nr 2 - Formularz zgłoszeniowy

załącznik nr 3 - Oświadczenie uczestnika projektu

załącznik nr 4 - Rekomendacja wychowawcy

załącznik nr 5 - Ankieta motywacyjna

załącznik nr 6 - Deklaracja uczestnictwa

załącznik nr 7 - Klucz do ankiety rekrutacyjnej

załącznik nr 8 - Lista podstawowa

załącznik nr 9 - Lista rezerwowa

załącznik nr 10 - Rezygnacja

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJDrukuj

WydarzeniaTradycyjnie 14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w tym roku przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Misiukiewicz, Joanny Zarębskiej - Kobierskiej i Agnieszki Majchrzak. W programie znalazły się: krótkie humorystyczne przedstawienie, w którym zagrali uczniowie klasy IIb, a zaśpiewała Weronika Szyjewska z kl. IIIa, oraz pasowanie pierwszoklasistów na gimnazjalistów.
Reportaż z uroczystości znaleźć można na naszym kanale YouTube, a zdjęcia na fanpejdżu na fb.

III EDYCJA KONKURSU MIEJSKIEGODrukuj

OgłoszeniaJuż trzecią edycję konkursu miejskiego „Kotyliony w Częstochowie na Dzień Niepodległości – 11 listopada” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka - organizuje nasz nauczyciel historii p. mgr Tomasz Bitner wraz ze Stowarzyszeniem Częstochowa 2020 i Urzędem Miasta Częstochowy – Wydział Edukacji.

Gotowy jest już regulamin konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych (załącznik), nasza szkoła oczywiście także włączy się w tą tradycyjną już inicjatywę, przypomnijmy że w ubiegłym roku – nasze gimnazjum zajęło w nim 1. miejsce (najwięcej przygotowanych kotylionów w kategorii - gimnazja).

Informację przygotował pan mgr Tomasz Bitner.

Dzień Edukacji NarodowejDrukuj


W Dniu Edukacji Narodowej

życzymy Dyrekcji, wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły

wiele radości z wykonywanej pracy,

sukcesów zawodowych i samych wzorowych uczniów!Pod tym linkiem kryje się film - niespodzianka :-).

Młodzi dziennikarzeDrukuj

To i owo...Uczniowie z klasy II A pod opieką p. mgr Renaty Karoń uczestniczyli w zajęciach nt. "Gazetka szkolna - co to takiego? oraz "Dziennikarskie formy wypowiedzi", które zorganizowane były na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN WOM w Częstochowie.
Jest to wstęp do projektu, mającego na celu reaktywację szkolnej gazetki „Na szóstkę”. Pierwszy numer zaplanowano na grudzień 2014 r.

Sesja historyczna w MDKDrukuj

WydarzeniaW dniu 7 października 2014r. miała miejsce sesja historyczna - 70 rocznica akcji "Burza" i wybuchu Powstania Warszawskiego - pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, pana Krzysztofa Matyjaszczyka.

Nauczyciel historii naszego gimnazjum p. mgr Tomasz Bitner – jako jeden ze współorganizatorów – przygotował ciekawy wywiad historyczny z kpt. A.K. Janem Kubickim, zaprezentowany w formie video podczas sesji.
Inicjatorami zorganizowania sesji byli nauczyciele VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego, współorganizatorami byli także Miejski Dom Kultury, Społeczne Gimnazjum nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego i Międzyszkolny Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Częstochowie.

Natomiast bohaterami spotkania byli następujący świadkowie historii:
pan Juliusz Domagalski, prezes Okręgu Częstochowskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej
pan Kazimierz Wieczorek, żołnierz Armii Krajowej z oddziału kpt. Jerzego Kurpińskiego "Ponurego"
pan Jerzy Jędrzejczyk, żołnierz Armii Krajowej z oddziału kpt. Jerzego Kurpińskiego "Ponurego"
pan Jan Kubicki, żołnierz Armii Krajowej
pani Bogumiła Kulik, łączniczka z Powstania Warszawskiego
pan Kazimierz Pacierpnik, żołnierz Armii Krajowej
pan Edward Szostak, przewodniczący Oddziału Szarych Szeregów w Częstochowie

Liczne uczestnictwo przedstawicieli częstochowskich szkół , jak również słowa pochwały płynące z ust kombatantów – szanownych gości sesji, utwierdzają w przekonaniu, że warto organizować podobne spotkania historyczne.


Tekst i zdjęcia przygotował pan mgr Tomasz Bitner.

Pola NadzieiDrukuj

WydarzeniaUczniowie Gimnazjum nr 6, w dniu 2 października 2014 r., uczestniczyli w sadzeniu Pól Nadziei w hospicjum czestochowskim, ktore rozkwitną wiosną. Akcja ta ma na celu rozpowszechnienie idei hospicyjnej, a żonkil jest symbolem nadziei, ktora potrzebna jest chorym z chorobą nowotworową.

Informację przygotowała pani Monika Kutrzyk. Więcej zdjęć na fb.

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHUDrukuj

WydarzeniaW piątek 3 października uczniowie naszego gimnazjum ze zdziwieniem i zaskoczeniem rozpoczęli dzień w szkole... W drzwiach wejściowych przywitał ich plakat informujący o obchodach Światowego Dnia Uśmiechu, który w tym roku przypadał właśnie na 3 października. Tak zaczęła się akcja "Zabierz uśmiech", która polegała na zbieraniu porozwieszanych w całej szkole karteczek z "smile face" oraz cytatami na temat wartości uśmiechu. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele chętnie przyłączyli się do akcji, zebrane karteczki nosili przypięte do ubrań a twarze wszystkich promieniały uśmiechem. A o to właśnie chodziło!! Jak powiedziała Matka Teresa z Kalkuty "Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy".
Na piątej godzinie lekcyjnej wszyscy "chętni uśmiechnięci" robili sobie roześmiane portrety, które wkrótce pojawią się w "Szkolnej galerii uśmiechu". Rolę fotografa pełniła Katarzyna Kącka z kl. III a.
W akcję "Zabierz uśmiech" bardzo były zaangażowane Diana Majer i Angelika Samulska z kl. III b, które bardzo wsparły panią Beatę Wiśniewską- organizatorkę akcji

Dzień chłopakaDrukuj

WydarzeniaZ okazji Dnia Chłopaka w świetlicy szkolnej przedstawiciele poszczególnych klas walczyli o miano "Super Chłopaka Gimnazjum nr 6". Przybyłych śmiałków powitała Oliwia Saltarska brawurowym wykonaniem utworu "Gdzie ci mężczyźni...?'. Słowa piosenki zadziałały baaardzo mobilizująco na panów, którzy przystąpili do rywalizacji. Musieli przyszyć guzik, znać sportowców, mieć celne oko, wykazać się spostrzegawczością i bystrym umysłem. Zaciekle walczących chłopaków wspierały dopingiem i pomocą koleżanki z klas a tłem dla konkurencji były piosenki o chłopakach. Po podsumowaniu wszystkich punktów tytuł "Super Chłopaka" w roku szkolnym 2014/2015 otrzymał Oskar Cacek z kl. III b a najlepszą celnością wykazał się Adam Pilarski z kl. III a. Całą imprezę prowadziły Diana Majer oraz Angelika Samulska z kl. IIIb pod opieką pp. Beaty Wiśniewskiej oraz Marzeny Radosz, które zorganizowały to przedsięwzięcie.

Wybory do Samorządu UczniowskiegoDrukuj

Informacje30.09.2014 w świetlicy szkolnej w ramach współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Oto wyniki:
Głosów oddanych: 105
w tym:
- głosów ważnych: 97
- głosów nieważnych: 8

Liczba oddanych głosów:
1. Karolina Trójczak 29 - Przewodnicząca
2. Filip Ślązak 28 - Z-ca Przewodniczacego
3. Carlito Wychowaniec 26 - Sekcja artystyczna
4. Katarzyna Kącka 9 Rzecznik Praw Ucznia

5. Dawid Nowak 3
6. Kamila Sokołowska 2

W drodze głosowania uczniowie wybrali także Rzecznika swoich praw. Została nim pani Joanna Zarębska-Kobierska.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Informację przygotowała pani Joanna Zarębska - Kobierska.