Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 2

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31-08-2010 12:40
Wszelkie materiały zawarte na starej stronie postaramy się odzyskać i umieścić w naszym nowym serwisie

31-08-2010 12:39
W związku z awarią naszej starej strony rozpoczynamy historię jej tworzenia od początku

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

JUBILEUSZ SZKOŁY w obrazachDrukuj

"Niektórych wydarzeń się nie wspomina, ale przeżywa je od nowa."
R. Scott Bakker

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami zarejestrowanymi podczas uroczystości oraz informacjami, które ukazały się w mediach.
Dostęp do materiałów w rozwinięciu tej informacji.

Nagrodzeni za bohaterski czynDrukuj

Wydarzenia29 stycznia podczas sesji Rady Miasta uczeń naszego Gimnazjum dla Dorosłych - Wojtek Tarnowski oraz jego brat Bartek otrzymali podziękowania od władz Częstochowy oraz komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej za uratowanie czwórki dzieci z pożaru mieszkania. Dzięki ich opanowaniu i szybko podjętej, odważnej decyzji przebywające w zamkniętym pomieszczeniu, wołające o pomoc dzieci w wieku 4-8 lat zostały bezpiecznie przeprowadzone i oddane pod opiekę sąsiadów.
Wojtku i Bartku, jesteśmy z Was dumni!

Więcej informacji tutaj .

Pamiętamy...Drukuj


Dziś Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu i 70. rocznica wyzwolenia oświęcimskiego obozu. Klasa 1a pod opieką pań: Anety Podlas i Anny Sosny zapalila znicz pod pomnikiem upamiętniającym ostatnią drogę częstochowskich Żydów.

Warsztat Rzeczy ŁadnychDrukuj

To i owo...Dziś odbyło się pierwsze spotkanie Warsztatu Rzeczy Ładnych. Na naszych zajęciach będziemy tworzyć piękne przedmioty, którymi przyozdobimy siebie i swoje domy. Naszym pierwszym wyzwaniem była biżuteria sutasz. Odwiedziła nas artystka plastyk pani Aneta Horyłek, która pokazała wykonywaną przez siebie zachwycającą biżuterię i przede wszystkim przeprowadziła szybki kurs sutaszu. Nie jest to najłatwiejsza technika, ale nie poddawaliśmy się :-) Efekty będzie można podziwiać już wkrótce podczas naszego Festiwalu Twórczości. Niedługo kolejne zajęcia Warsztatu, a panie: Anna Sosna, Beata Wiśniewska i Małgorzata Kozłowska obiecują zapoznać nas ze wszystkimi ciekawymi technikami rękodzieła.

Realizujemy II edycję Projektu Informacyjno-Promocyjnego "Młodzi-Kreatywni"Drukuj

InformacjeNasza szkoła przystąpiła do II edycji projektu „Młodzi-Kreatywni” realizowanego w ramach Programu wspierania przedsiębiorczości i tworzenia nowych miejsc pracy w Częstochowie na lata 2013-2018. Celem strategicznym projektu jest rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ma on także pokazać młodym ludziom korzyści, jakie mogą wyniknąć z założenia własnej działalności gospodarczej, a także zwiększyć zainteresowanie przedsiębiorców współpracą z placówkami oświatowymi. Koordynatorkami przedsięwzięcia w Gimnazjum nr 6 są panie: Iwona Wójcik i Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz.
Przypomnijmy, że w minionym roku szkolnym z powodzeniem zrealizowaliśmy wszystkie zadania przewidziane projektem; uczennice: Wiktoria Depczyńska, Paulina Student i Magdalena Glin zdobyły wyróżnienia w konkursie na pracę literacką, a uwieńczeniem naszych działań był udział w uroczystej gali podsumowującej projekt zorganizowanej
w Teatrze im. Adama Mickiewicza.
II edycja projektu została zainaugurowana konferencją, która odbyła się 30 października w sali sesyjnej Urzędu Miasta. W spotkaniu wzięły udział pp. Iwona Wójcik i Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz.
W bieżącym roku szkolnym w ramach projektu przewidziane są różnorodne zadania m.in. konkurs literacki i plastyczny „Kreujemy swoją przyszłość”, warsztaty dla rodziców, warsztaty z przedsiębiorczości.
W styczniu, przy okazji zebrań z rodzicami, odbędzie się spotkanie z pracownikiem Centrum Informacji Zawodowej na temat „Szkolnictwo zawodowe szansą dla młodzieży”.

Pierwszym zrealizowanym zadaniem był udział uczniów klasy III b i II b
w warsztatach „Chłopska Szkoła Biznesu” (CSB) zorganizowanych w grudniu w naszej szkole przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach, Filia w Częstochowie.
Warto dodać, że CSB to ekonomiczna gra planszowa inspirowana historią przedsiębiorczych rzemieślników. Jest prostą symulacją działalności gospodarczej. CSB
w atrakcyjny sposób ukazuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promuje postawę przedsiębiorczą, rozwija kompetencje społeczne graczy i świetnie integruje grupę.
Udział w grze dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń i wyzwolił wiele zdolności przydatnych w prowadzeniu własnego biznesu.Więcej informacji tutaj.

Tekst przygotowały: Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, Iwona Wójcik

Nasze sukcesy w konkursie fotograficznymDrukuj

OsiągnięciaUczennice naszej szkoły odniosły sukces w miejskim konkursie fotograficznym „Zaczytana rodzina- uwiecznieni na zdjęciach” zorganizowanym przez Filię 16 Biblioteki Publicznej im. W. Biegańskiego w Częstochowie. Nagrodzone i wyróżnione prace można było obejrzeć na wystawie w filii biblioteki przy ul. Krakowskiej oraz w biurze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej 13. Cieszymy się, że piękne i profesjonalnie wykonane fotografie naszych uczennic mogły zostać publicznie zaprezentowane i obejrzane przez mieszkańców naszego miasta.
Gratulujemy:
Karolinie Majewskiej z klasy III a - zajęcia I miejsca
Paulinie Student z klasy III b - zdobycia wyróżnienia
Natalii Tulin z klasy IIb - zdobycia wyróżnienia.
Dziewczęta wykonały fotografie pod opieką pani Iwony Wójcik i pani Sylwii Szrajber-Kobyłkiewicz.

Więcej informacji tutaj i tutaj.

Tekst opracowały: Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, Iwona Wójcik

Wiemy wszystko o bibliotece! Sukces w konkursie na prezentację multimedialnąDrukuj

OsiągnięciaZ okazji XI Regionalnego Forum Bibliotekarzy w Jubileuszowym Roku Czytelnika odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu na Prezentację Multimedialną dla Uczniów „Wszystko o bibliotece” (edycja ósma). Został on zorganizowany przez Sekcję Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Częstochowie pod patronatem p. Grzegorza Sikory, prezesa Oddziału ZNP w Częstochowie.
Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym na konkurs zostały wysłane trzy prace multimedialne przygotowane pod opieką pani Iwony Wójcik i pani Sylwii Szrajber-
-Kobyłkiewicz, a uczennica klasy III b Wiktoria Depczyńska zdobyła II miejsce prezentacją zatytułowaną „Biblioteka szkolna i jej działalność środowiskowa”. Serdecznie gratulujemy!

Tekst opracowały: Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz, Iwona Wójcik

Wesołych Świąt!Drukuj


Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek,
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego energii, szczęścia, sukcesów

życzą
Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy
i Dyrektor Zespołu Gimnazjów


Zapraszamy do obejrzenia życzeń filmowych na naszym kanale YouTube

"Nie bądź samotny w ten świąteczny czas"...Drukuj

... to hasło tegorocznej akcji świątecznej w Gimnazjum nr 6, przygotowanej we współpracy z parafią pw. Świętej Rodziny. 18 grudnia uczniowie i nauczyciele zaprosili do katedry swoje rodziny, znajomych, sąsiadów z dzielnicy do wspólnego przeżywania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi byli także harcerze z 18 CDHNS przy Zespole Szkół Specjalnych nr 23 oraz laureatki i laureaci świątecznego konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych. Gości witała koordynator akcji pani Monika Kutrzyk, podziękowania wygłosili: proboszcz parafii ks. Jan Niziołek i dyrektor Zespołu Gimnazjów pani Małgorzata Bieć.

Gościom zaprezentowano przedstawienie jasełkowe w formie teatru cieni wyreżyserowane przez panie: Jolantę Malinkę i Katarzynę Pasiuk, o oprawę muzyczną zadbał chór aniołów pod przewodnictwem ks. Łukasza Połacika. Zebrani w katedrze mogli obejrzeć wystawę poświęconą tradycjom świątecznym w Polsce, Wielkiej Brytanii i w Niemczech. Wszyscy otrzymali również drobne podarki - świąteczne ozdoby, wykonane przez uczniów wypieki oraz ekologiczne jabłka. Spotkanie zakończyło się wigilijną wieczerzą dla uczniów, rodziców, nauczycieli, duszpasterzy parafii i zaproszonych gości.

W ramach akcji dzień później uczniowie odwiedzili najważniejszych odbiorców tegorocznej akcji - podopieczne i podopiecznych Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego przy ul. Ogrodowej oraz Hospicjum przy ul. Krakowskiej. Wszyscy obdarowani zostali świątecznymi ozdobami i wypiekami przygotowanymi przez uczniów, a także kartkami wykonanymi w ramach konkursu plastycznego. Świąteczny nastrój zagwarantował anielski chór, powtarzając koncert kolęd odśpiewanych dzień wcześniej w katedrze.

Fotorelacja z uroczystości tutaj

Relacja w Czestochowskie24.pl tutaj

FILMOWE IMPRESJEDrukuj

To i owo...Oto wynik pracy z ostatnich dni uczennic: Izabeli Michalskiej, Roksany Pydzik, Karoliny Trójczak, Karoliny Majewskiej, Angeliki Samulskiej oraz Diany Majer, które (pod kierunkiem p. Beaty Wiśniewskiej i p. Iwony Wójcik ) nakręciły filmik na ogólnopolski konkurs "Książki naszych marzeń" organizowany przez MEN. Do wygrania są książki, które wzbogacą bibliotekę szkolną a wam sprawią wiele radości podczas czytania :)

FILM

147 ROCZNICA URODZIN NASZEGO PATRONADrukuj

Wydarzenia„W życiu są rzeczy ważniejsze niż samo życie”

5 grudnia 2014 r. na placu Biegańskiego odbyły się miejskie uroczystości z okazji 147 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego, których organizatorami byli: Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP oddział w Częstochowie, Zespół Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Częstochowie oraz Urząd Miasta Częstochowy.
Na obchody przybyli przedstawiciele władz miejskich, środowisk kombatanckich a także częstochowskich szkół.
Nasze gimnazjum reprezentowała p. dyrektor Małgorzata Bieć oraz uczniowie klasy II A pod opieką p. Anety Podlas i Tomasza Bitnera.
W części artystycznej przygotowanej przez p. Renatę Karoń wystąpiły: Sandra Słodczyk, Anna Wójcik z klasy II A, Karolina Trójczak, Natalia Tyras z klasy III A, Wiktoria Depczyńska, Sandra Bukalak z klasy III B.W części oficjalnej, zgromadzeni wysłuchali przemówienia prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka, a następnie przemaszerowali do Ratusza Miejskiego, by wysłuchać wykładu p. Mariusza Kolmasiaka - członka Związku Piłsudczyków oddział w Częstochowie, na temat życia Marszałka i obejrzeć wystawę poświęconą pamięci Józefa Piłsudskiego.
Oto relacje z uroczystości:
Telewizja Orion
Częstochowa24