WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Powodzenia na egzaminie!Drukuj

W dniach 18-20 kwietnia odbędzie się egzamin gimnazjalny.
Trzecioklasistom życzymy powodzenia!
Trzymamy kciuki za oryginalne prace i celne odpowiedzi.
Połamania piór!

Turniej tenisa stołowegoDrukuj

Wydarzenia14 i 16 marca nasi uczniowie w składzie: Dorota Zawada, Julia Sawicka, Anna Janik, Dawid Student, Kacper Musiał i Marcin Gurazda brali udział w zawodach tenisa stołowego. Drużyna dziewcząt wywalczyła V miejsce w Częstochowie. Życzymy dalszych sukcesów

Rajd pieszyDrukuj

To i owo...W sobotę 2 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy Ib, II oraz IIIb wraz z panią Renata Ceglarek i Beata Wiśniewską wyruszyli na pieszą wycieczkę do Mstowa. Początek marszu był przy stadninie koni „Pegaz” . Przepiękna pogoda, dobre humory, słońce, piękne okolice sprawiały, że szybko pokonaliśmy trasę. W Mstowie zwiedziliśmy ruiny zabytkowych XIX wiecznych stodół oraz rekreacyjnie spędziliśmy czas nad zalewem Tarskim, weszliśmy na Górę Szwajcera, podziwialiśmy Skałę Miłości. Czas szybko przemknął podczas miłego, aktywnego wypoczynku!

Tydzień MózguDrukuj

To i owo...W marcu uczniowie klasy IIIb wraz z panią Beata Wiśniewską brali udział w warsztatach plastycznych dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanych w Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie z okazji Światowego Dnia Mózgu. Warsztaty poprzedził krótki wykład na temat pracy i budowy mózgu, w jaki sposób dbać higienę pracy umysłowej. Po części teoretycznej uczestnicy przystąpili do wykonania plakatu. Emocji było co niemiara ale praca zespołowa przyniosła efekty w postaci ciekawej plastycznej wypowiedzi. Warsztaty zakończone zostały wystawą.

Wesołego Alleluja!Drukuj

Spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiosennych promyków i optymizmu
życzą dyrekcja i pracownicy Zespołu Gimnazjów

Podsumowanie konkursu kulinarnegoDrukuj

OsiągnięciaNagrody za osiągnięcia w konkursie kulinarnym pod hasłem "Szaleństwo karnawału" odebrali:
miejsce 1. - Izabella Michalska i Roksana Pydzik;
miejsce 2. (ex aequo) - Karol Gurazda, Sylwia Skowron, Dominika Kadłubek i Zaneta Czajkowska
oraz Ania Krakowian i Weronika Dziuk;
miejsce 3. - Magdalena Glin, Anna Michalska i Julia Sawicka;
wyróżnienia - Marcin Gurazda i Dawid Praszczyk oraz Kinga Caban i Oliwia Palacz.
Gratulacje!

Nowe projekty we współpracy międzynarodowejDrukuj

Z przyjemnością informuję, że nasza szkoła nawiązała nowe kontakty w Europie, które zaowocowały współpracą przy organizacji kolejnych projektów w programie eTwinning. W II półroczu międzyklasowy zespół uczennic i uczniów przystąpi do realizacji projektów: "Easter, us and Europe" we współpracy ze szkołami w Grecji, Słowacji i Słowenii (to współpraca zatwierdzona, czekamy na akces pozostałych szkół, z którymi trwają uzgodnienia; nasza szkoła jest współzałożycielem tego projektu) oraz "Superstitions" we współpracy ze szkołami z Włoch, Ukrainy, Polski, Rumunii i Turcji.
Przed nami stoją ciekawe zadania i wyzwania - mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli się pochwalić efektami pracy z wielką europejską szkolną społecznością.

Koordynator projektów,
Anna Sosna

Dzień Żołnierzy WyklętychDrukuj

WydarzeniaZ okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, przypadający na 1 marca, nauczyciele historii p. Aneta Podlas oraz p. Tomasz Bitner zorganizowali w naszej szkole apel, w czasie którego uczniowie wszystkich klas dowiedzieli się kim byli żołnierze wyklęci oraz dlaczego w tym dniu obchodzimy ich święto. Następnie uczniowie z nauczycielami uczcili pamięć pomordowanych żołnierzy minutą ciszy. Nauczyciele historii w każdej klasie przeprowadzili pogadankę przedstawiając sylwetki poszczególnych żołnierzy niezłomnych. Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursie multimedialnym "Żołnierze wyklęci - żołnierze niezłomni". Cześć ich pamięci!