Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Kampania przeciw mowie nienawiści trwa!Drukuj

Zapraszamy do obejrzenia spotu kampanii społecznej prowadzonej przez uczniów naszej szkoły w ramach polsko - norweskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Nienawiść. Jestem przeciw!".

Rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu PrzyrodniczegoDrukuj

InformacjeW dniu 14.05.2015 w siedzibie Zespołu Gimnazjów odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego „Obieg wody w przyrodzie”.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VI Szkół Podstawowych z Częstochowy.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów z następujących szkół: Szkoła Podstawowa Nr 12, Szkoła Podstawowa Nr 17 i Szkoła Podstawowa Nr 32. Jury miało trudne zadanie do rozstrzygnięcia, bo wszystkie przedstawione prace były wykonane z dużą dbałością o szczegół, pomysłowo i oczywiście merytorycznie.

Przyznano I miejsce ex aequo dwóm drużynom:
Marta Postawa, Wiktoria Szewczyk i Marcel Szkop – Szkoła Podstawowa Nr 12;
Maja Mazur i Gabrysia Misztela – Szkoła Podstawowa Nr 17;
II miejsce - Kacper Piech – Szkoła Podstawowa Nr 17;
III miejsce Mateusz Nożownik – Szkoła Podstawowa Nr 12.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok!

Organizatorki konkursu:
Katarzyna Pasiuk, Aneta Sosińska, Małgorzata Drogowska i Renata Marcisz

Fotorelacja z podsumowania oraz zdjęcia zwycięskich prac na naszym FB .

Webinaria dla uczestników programu "Nienawiść. jestem przeciw"Drukuj

12 i 13 maja zespół realizujący polsko - norweski program "Nienawiść. Jestem przeciw" szkolił się online. Organizatorzy przewidzieli dwa Webinaria - dla nauczycieli i uczniów.
12 maja odbyło się Webinarium dla opiekunów grup, prowadzone przez ekspertkę z Europejskiego Centrum Wergelanda Zakię Akkouh. Tematem tego szkolenia było całościowe podejście do problemu jakim jest mowa nienawiści w szkole - czyli takie, które włącza nauczycieli, uczniów, rodziców i całą społeczność szkoły.
13 maja szkolenie dla uczniów na temat cyberprzemocy poprowadził socjolog Szymon Wójcik, ekspert z Fundacji Dzieci Niczyje. Jego uczestnicy nie tylko wysłuchali wykładu, ale również sami odpowiadali na pytania prowadzącego, formułowali własne pytania, brali udział w ankietach, oglądali spoty Fundacji Dzieci Niczyje. Interaktywna forma spotkania online bardzo się wszystkim podobała, kontakt z prowadzącym i możliwość odczytania odpowiedzi innych uczestników na czacie zdecydowanie wpłynęły na atrakcyjność tej formy przyswajania wiedzy.

Wycieczka do Muzeum Armii KrajowejDrukuj

WydarzeniaW ramach "Częstochowianie w czasie II wojny światowej" w dniu 13 maja br. odbyła się wycieczka do krakowskiego Muzeum Armii Krajowej im. Emila Fieldorfa Nila. Wzięły w niej udział uczennice Gimnazjum nr 6 w Zespole Gimnazjów im. Józefa Piłsudskiego, które zostały wyróżnione w konkursie multimedialnym „Opowiem Ci o Częstochowie” - Wiktoria Bobrowska i Natalia Tyras z klasy III a oraz uczestnicy miejskiej gry historycznej: Paulina Student ( III b), Oskar Cencelewicz, Nicolas Sabat ( II a), Daniel Kościelewicz ( I a). Młodzież pod opieką nauczyciela historii mgr Anety Podlas oprócz zwiedzania muzeum uczestniczyła w warsztatach historycznych, w których miała możliwość „podrobienia” dokumentów tożsamości z okresu II wojny światowej. Spędzili również krótką chwilę na Starym Rynku.

80. rocznica śmierci Marszałka Józefa PiłsudskiegoDrukuj

WydarzeniaNa placu Biegańskiego odbyły się uroczystości upamiętniające 80 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tegoroczne obchody wspólnie zorganizowały: Urząd Miasta, Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TPJP oddział w Częstochowie oraz Zespół Gimnazjów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta oraz w Dzienniku Zachodnim .

14. edycja konkursu "Grammar Master"Drukuj

12 maja odbyła się 14. edycja Powiatowego Konkursu Gramatyki Języka Angielskiego pod patronatem wydawnictwa Pearson. Organizatorką i pomysłodawczynią konkursu jest anglistka, pani Anna Sosna. Do konkursu przystąpili uczniowie z 11 gimnazjów z Częstochowy i powiatu. Zgodnie z formułą konkursu, w ciągu 60 minut musieli rozwiązać różnorodne zadania z zakresu gramatyki. Wyniki - wkrótce.

Apel - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 majaDrukuj

To i owo...Klasa Ia pod kierunkiem pp. Małgorzaty Kozłowskiej, Marzeny Nurek, Beaty Wiśniewskiej i ks. Łukasza Połacika przygotowała apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Fotorelacja tutaj .

Konferencja "Częstochowa w czasie II wojny światowej"Drukuj

Osiągnięcia8 maja 2015r. uczennice naszej szkoły: Wiktoria Bobrowska oraz Natalia Tyras z klasy IIIa wraz z nauczycielką historii mgr Anetą Podlas wzięły udział w konferencji naukowej „Częstochowa w czasie II wojny światowej”, która odbyła się w związku z 75. rocznicą wybuchu i 70. rocznicą zakończenia II wojny światowej.
Na spotkaniu w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta prof. Akademii im. Jana Długosza Robert Majzner wygłosił wykład n.t. „Kto rozpoczął i kto wygrał II wojnę światową”, prof. dr hab. Grzegorz Nowik mówił o zakończeniu wojny z polskiej perspektywy, a Jarosław Sobkowski o działaniach wojennych na terenie miasta.
W czasie spotkania rozstrzygnięto m.in. konkurs: „Opowiem Ci o Częstochowie”, w którym Wiktoria Bobrowska oraz Natalia Tyras otrzymały wyróżnienie. Nagrodą była wycieczka do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Szkoła, a dokładniej klasa II a, otrzymała podziękowania za udział w akcji „Patroni naszych ulic”.
Wszystkim gratulujemy!


Tekst przygotowała p. Aneta Podlas.

Rajd wiosennyDrukuj

Wydarzenia
25 kwietnia odbył się kolejny rajd krajoznawczy po pięknych terenach Jury.

Fotorelacja tutaj .

Gra historycznaDrukuj

To i owo...Dnia 24 kwietnia 2015 r. w ramach projektu „Częstochowianie podczas II wojny światowej" - „łączony zespół” z kilku klas naszego Gimnazjum wziął udział w grze historycznej „Miejsca pamięci w Częstochowie". Do zespołu należeli: Paulina Student, Daniel Kościelecki, Konrad Cierpiał, Nicolas Sabat i Oskar Cencelewicz pod opieką nauczycieli historii - p. Anety Podlas i p. Tomasza Bitnera. Zadania polegały na rozwiązywaniu łamigłówek historycznych i udzielaniu odpowiedzi na pytania dotyczące miejsc, postaci, wydarzeń z czasów II wojny światowej w Częstochowie.
Była to wspaniała i pouczająca dla uczniów „żywa lekcja” historii z poznawania swojej Małej Ojczyzny, cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Częstochowy. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsce wśród kilkunastu zespołów.


Więcej informacji w Gazecie Częstochowskiej, więcej zdjęć na naszym FB .
Tekst i zdjęcia dostarczył p. Tomasz Bitner.

Łączy nas pamięć...Drukuj


W 2015 roku obchodzimy 72. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, które było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie.

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społeczno - edukacyjnej "Żonkile", której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Kwitną w tym samym czasie, gdy obchodzona jest rocznica powstania w Getcie Warszawskim. Marek Edelman, jeden z dowódców powstania, co roku otrzymywał bukiet tych kwiatów od anonimowego nadawcy. Sam również najczęściej te właśnie kwiaty składał pod pomnikiem Bohaterów Getta. Ten żółty kwiat stał się symbolem zbiorowej pamięci.

W niedzielę 19 kwietnia wolontariuszki: Iza Michalska, Ania Michalska i Magda Glin pod opieką pań: Anety Podlas i Anny Sosny rozdawały w centrum naszego miasta wykonane własnoręcznie papierowe żonkile. Odwołując się do tego symbolu, wolontariuszki prosiły przechodniów o przypięcie kwiatu do ubrania. W poniedziałek żonkile zawitały do naszej szkoły.
Celem akcji jest przywrócenie pamięci o Powstaniu w Getcie Warszawskim i budowanie wspólnej świadomości historycznej Żydów i Polaków.

W wykonaniu żonkili pomagali uczniowie klasy 2b - dziękujemy!

Zdjęcia z akcji można obejrzeć na naszym fp na Facebook'u.