Kwiecień 24 2014 18:47:21
Nawigacja
· Strona główna
· Nasz patron
· Kadra pedagogiczna
· Wykaz podręczników
· Kalendarz szkolny
· Zebrania z rodzicami
· Biblioteka
· Tematyka projektów edukacyjnych
· Zajęcia pozalekcyjne
· Artykuły
· Forum
· Kategorie newsów
· Kontakt
· Galeria zdjęć
· Szukaj
Rekrutacja
Gimnazjum nr 6
Gimnazjum dla Dorosłych
Dokumenty szkolne
Statut Gimnazjum nr 6
Statut Gimnazjum dla Dorosłych
Nasze projekty
EFS

W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przydatne

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 60
· Najnowszy użytkownik: sosna
Powitanie
WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPÓŁ GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail:gim6@poczta.onet.pl;
Powodzenia na egzaminie!
23-25.04 odbędzie się egzamin gimnazjalny.

Naszym trzecioklasistom życzymy połamania długopisów!

Przy ostatnich powtórkach materiału pamiętajcie, że krótki spacer w dzień i długi sen w nocy to najlepsze lekarstwo na stres i zmęczenie.

Powodzenia!!!
Karolina laureatką konkursu wojewódzkiego
Osiągnięcia14 kwietnia 2014 r. w Sali Konferencyjnej IPN w Katowicach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Wojewódzkiego Konkursu Historyczno – Literackiego „Prawda i kłamstwo o Katyniu”, w którym wyróżnienie w kategorii szkół gimnazjalnych uzyskała uczennica klasy IIa – Karolina Trójczak. Organizatorem konkursu było biuro poselskie Jadwigi Wiśniewskiej, Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz katowicki oddział Instytutu. Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Oddziału IPN w Katowicach.

Opiekunami uczennicy były mgr Renata Karoń oraz mgr Aneta Podlas.
Jest to nasz kolejny sukces, ponieważ już w ubiegłych latach dwóch uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych w tym konkursie: Adrian Kyć (I miejsce) oraz Natalia Synowiec (wyróżnienie).


Informację i zdjęcia przygotowała pani mgr Aneta Podlas.
Zdrowo i kolorowo!
WydarzeniaW dniu 11 kwietnia 2014roku odbył się konkurs kulinarny pod hasłem „Żyję zdrowo i kolorowo”, który był podsumowaniem projektu interdyscyplinarnego „6-stka gotuje” przygotowanego przez: p. Agnieszkę Majchrzak, p. Joannę Zarębską- Kobierską, p. Jolantę Malinkę, p. Małgorzatę Kozłowską. Inicjatorką i główną organizatorką jest p. Aneta Sosińska.

Była to już druga edycja projektu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie musieli zdobyć wiadomości na temat obrzędów i tradycji Świąt Wielkanocnych w Polsce, a następnie każda drużyna opracowała prezentację multimedialną, która była oceniana pod kilkoma względami: poprawności językowej, doboru materiałów, wykorzystania programu Power Point oraz oryginalności prezentacji. Uczestnicy przygotowali również tłumaczenie przepisu potraw na język niemiecki i język angielski.


Podczas konkursu oceniana była dekoracja stołu nawiązująca do świąt Wielkanocnych, sposób podania potrawy, jej walory smakowe oraz sposób zaproszenia do degustacji.
Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się pomysłowością i zaangażowaniem, a potrawy przez nich przygotowane były pyszne.

A oto nazwiska zwycięzców:
I miejsce: Pamela Mruszczyk (3b) (stół nr 3 na zdjęciu)
oraz, ex eaquo, zespół: Ania Kościelniak (3a) i Daniel Kierpacz (3b);

II miejsce: Paulina Ziemińska (3b);

III miejsce: zespół: Sandra Stolarska i Karolina Majewska (2a)
oraz, ex aequo, zespół: Ania Małolepszy, Patrycja Janik, Weronika Sornat (3a).

Gratulujemy!

Fotorelację z przebiegu konkursu obejrzeć można na naszym profilu na Facebook'u.

Zdjęcia i informację przygotowała pani mgr Małgorzata Kozłowska.
Projekt "Żołnierze Wyklęci"
Wydarzenia11.04.2014r. odbyło się podsumowanie projektu "Żołnierze Wyklęci" realizowanego w klasie Ia pod kierunkiem pp. Anety Podlas, Renaty Karoń, Iwony Wójcik.
Uczniowie od września zapoznawali się z tym trudnym tematem historycznym poprzez:
1) obejrzenie projekcji filmu o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, współzałożycielu Tajnej Armii Polskiej, żołnierzu Armii Krajowej, oskarżonym i skazanym przez komunistyczne władze Polski Ludowej na karę śmierci, straconym w 1948r.;
2) zapoznanie się z zagadnieniem polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, z jej członkami, czyli Żołnierzami Wyklętymi.
Podsumowaniem projektu były: wystawa oraz gra historyczna.

W grze historycznej zwycięzcą został Oskar Cencelewicz, a kolejne miejsca zajęli: Marcin Gurazda, Nicolas Sabat i Dawid Praszczyk. Relację z przebiegu gry obejrzeć można na naszym kanale Youtube oraz na naszym profilu na Facebook'u. Więcej zdjęć znaleźć można na fb.Informację przygotowała pani mgr Renata Karoń.
SUKCES NASZEJ UCZENNICY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKIM
OsiągnięciaW dniach 27 lutego – 2 marca 2014 r. odbyły się XIII Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży. Tegoroczne targi honorowym patronatem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. XIII edycja Targów Książki dedykowana została Kornelowi Makuszyńskiemu w 130. rocznicę urodzin pisarza. Jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Oglądamy filmy zrealizowane na podstawie dzieł pana Kornela. Śmiejemy się z przygód Koziołka. Kornel Makuszyński powołał do życia wielu bohaterów, którzy przeżywali liczne przygody, często wręcz sensacyjne.

Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki dwóch związanych z Makuszyńskim ogólnopolskich konkursów dla dzieci w wieku szkolnym, w tym na prace pisemne pt. ,,Kornel Makuszyński i jego bohaterowie”. Na konkurs, który co roku towarzyszy Poznańskim Spotkaniom Targowym – Książka dla Dzieci i Młodzieży, w styczniu 2014 roku wpłynęły ogółem 203 prace uczniowskie z 70 szkół, z terenu całej Polski. Z tego warunki konkursowe spełniło 191 prac.

W konkursie wzięło udział sześć uczennic klasy IIb Gimnazjum nr 6, pod opieką pp. Iwony Wójcik i Sylwii Szrajber-Kobyłkiewicz.

Jury przyznało w kategorii „gimnazja” 10 równorzędnych nagród, w tym za pracę autorstwa naszej uczennicy Aleksandry Jury!

Jesteśmy dumni z tego sukcesu, tym bardziej, że byliśmy jedyną szkołą z Częstochowy nagrodzoną w konkursie.

Więcej informacji tutaj.

Informację przgotowała pani mgr Sylwia Szrajber - Kobyłkiewicz
74. rocznica zbrodni katyńskiej
W dniu 11 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły: Anna Wójcik, Sandra Słodczyk, Mateusz Ściebura wraz z panią Anetą Podlas uczestniczyli w obchodach upamiętniających 74 rocznicę zbrodni katyńskiej.
Uroczystości miejskie odbyły się na Placu Katyńskim. Przy tablicy memorialnej i „dębach pamięci” częstochowianie minutą ciszy uczcili pamięć oficerów Wojska Polskiego, Straży Granicznej, Policji, przedstawicieli inteligencji, elity życia kulturalnego i duchowieństwa, bestialsko pomordowanych przez NKWD w Katyniu, Twerze i Charkowie. Odprawiona została modlitwa ekumeniczna w intencji poległych, a przy tablicy upamiętniającej ofiary złożono kwiaty i zapalono znicze. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje organizacji kombatanckich, harcerskich, policji, Straży Miejskiej oraz częstochowskich szkół.

Medalowy czwartek
OsiągnięciaBrawo "Szóstka"! Nasi sportowcy wzięli udział w "Czwartku Lekkoatletycznym" organizowanym przez Częstochowski Klub Sportowy "Budowlani". A że był to występ udany, możemy się przekonać oglądając trofea zawieszone na szyjach :-)

Gratulujemy:
Danielowi Kierpaczowi I miejsca w skoku w dal (wynik 5,21) i I miejsca w biegu na 100 m (12,6 s);
Carlito Wychowańcowi II miejsca w rzucie kulą;

oraz opiekunkom naszych sportowców, paniom: Renacie Ceglarek i Marzenie Radosz.

Dziękujemy i prosimy o więcej!

Mistrzowie gramatyki angielskiej

W czwartek 10.04 wielbiciele języka angielskiego spotkali się w naszym gimnazjum, by zawalczyć o tytuł Mistrza Gramatyki w Powiatowym Konkursie "Grammar Master" pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach - Delegatury w Częstochowie.
Do 13. edycji konkursu zgłosiło się aż 20 gimnazjów z Częstochowy i powiatu. Z godzinnym testem zmierzyło się 50 gimnazjalistów z klas I - III. Teraz pozostaje uzbroić się w cierpliwość - kto zgarnął tytuł mistrzowski i nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Pearson, dowiemy się po egzaminach gimnazjalnych. Wyniki dotrą do szkół drogą mailową. Organizatorka i autorka "GM", pani Anna Sosna, dziękuje wszystkim uczestnikom za zainteresowanie konkursem i zaprasza do udziału w następnej edycji.
Na niebiesko dla autyzmu
Wydarzenia
W środę (03.04.) obchodziliśmy „Światowy Dzień Świadomości Autyzmu". Z tej okazji, po raz kolejny w Częstochowie, na Placu Biegańskiego została przeprowadzona akcja "Zapal się na niebiesko dla autyzmu". W programie znalazły się występy zespołów i solistów z częstochowskich liceów, czytanie bajki przez aktora Michała Kulę, występ Janusza Yaniny Iwańskiego, no i oczywiście najważniejsze - Mrozu. Z powodu tego ostatniego być może nie wszystkie uczestniczki koncertu zauważyły resztę atrakcji ;-) A było jeszcze m.in.: malowanie twarzy na niebiesko, niebieska wata cukrowa, wypuszczenie tysiąca niebieskich balonów i niebieska iluminacja świetlna ratusza. Nasz Samorząd Uczniowski tradycyjnie uczestniczył w tej imprezie, a udostępnione przez przewodniczącą S.U. Pamelę Mruszczyk zdjęcia niech pozostawią tych, którzy tam nie byli, w żalu - następny niebieski dzień dopiero za rok!
Nabór do projektu "Szkoła bez barier"
OgłoszeniaOgłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. "Szkoła bez barier" współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt przewiduje udział uczniów i uczennic z niepełnosprawnością w zajęciach specjalistycznych oraz uczniów i uczennic z niepełnosprawnością i zdrowych w zajęciach integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Rekrutacja do Projektu prowadzona będzie w terminie od 2 do 17 kwietnia 2014 r.

Dokumenty aplikacyjne można pobrać tutaj.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uczniowie/uczennice, którzy/re zgłoszą chęć uczestnictwa i zostaną zakwalifikowani/e do Projektu, będą uczestniczyć w zajęciach, które odbywać się będą w przewidywanym okresie od II kwartału 2014 r. do II kwartału 2015 r.
Wyniki zostaną ogłoszone na tablicach informacyjnych Szkół biorących udział w projekcie.
Zasady kwalifikacji uczestników/uczestniczek do projektu zostały określone w Regulaminie rekrutacji.

W rozwinięciu tej informacji wyszczególnione zostały formy wsparcia przewidziane w projekcie.
Ile wierzchołków ma czworościan ?
Wydarzenia27 marca 2014 r. odbył się XII Powiatowy Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu”. Konkurs cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem, a w bieżącym roku szkolnym uczestniczyli w nim trzecioklasiści częstochowskich gimnazjów oraz uczniowie Gimnazjum w Kruszynie, Borownie i Garnku.

Patronat nad konkursem od sześciu lat sprawuje Częstochowskie Stowarzyszenie Matematyczne „Kangur” –, które wraz z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym ufundowało interesujące nagrody rzeczowe. Nagradzane są trzy pierwsze miejsca
i wyróżnienie, ale każdy wychodzi z upominkiem. I tak:

I miejsce Rafał Kowalski z Gimnazjum nr 16 w Częstochowie - nośnik pamięci, komplet długopisów i książka
II miejsce Martin Walasek z Gimnazjum nr 7 w Częstochowie - słuchawki, komplet długopisów i książka
III miejsce Piotr Wiewiórowski z Gimnazjum nr 3 w Częstochowie - kalkulator naukowy, komplet długopisów i książka
wyróżnienie Michał Peszke z Gimnazjum w Kruszynie - książka

Wszyscy byliśmy pod wrażeniem wysokiego poziomu wiedzy uczniów, którzy w czasie konkursu muszą pokonać niemały stres: występ przed liczną komisją składającą się ze wszystkich opiekunów uczestników, ograniczenie czasu na odpowiedź, atmosfera rywalizacji, a mimo to nie dali się zagadkom logicznym i rebusom matematycznym. Jednym słowem ciekawy trening umysłu. Pochlebne opinie uczniów i ich opiekunów potwierdzają celowość organizowania tego konkursu w kolejnych latach.
Małgorzata Kozłowska, Marzena Nurek, Anna Misiukiewicz

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Pierwsza pomoc
Nabór
UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31/08/2010 13:40
Wszelkie materiały zawarte na starej stronie postaramy się odzyskać i umieścić w naszym nowym serwisie

31/08/2010 13:39
W związku z awarią naszej starej strony rozpoczynamy historię jej tworzenia od początku
Wygenerowano w sekund: 0.02 196,345 Unikalnych wizyt