WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ

e-mail: gim6@poczta.onet.pl

Światowy Dzień Pluszowego MisiaDrukuj

To i owo...
Dzisiaj w naszej szkole pojawiły się... pluszowe misie. W ten sposób obchodziliśmy Światowy Dzień tych ulubionych zabawek z dzieciństwa.

Projekt "Krokus"Drukuj

To i owo...Już po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do realizacji, projektu "Krokus" . W tym roku uczniowie klasy II b wraz z panią Anetą Podlas (szkolną koordynatorką projektu) i Beatą Wiśniewską sadzili cebulki krokusów. Zasadzone jesienią zakwitną wczesną wiosną. Krokusy są jednymi z najwcześniej kwitnących wiosną roślin można powiedzieć, że przynoszą nadzieję nadchodzącej wiosny, nowego życia. Mają jednak przede wszystkim przypominać uczniom półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Zagłady.
Projekt "Krokus" organizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Głównym jego założeniem jest zapoznanie młodzieży z tematyką Zagłady, a także na uwrażliwienie ich na niebezpieczeństwa związane z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.

NOWA, NOWOCZESNA PRACOWNIA KOMPUTEROWADrukuj

WydarzeniaSERDECZNIE DZIĘKUJEMY za głosy w konsultacjach społecznych tegorocznej III edycji częstochowskiego budżetu obywatelskiego oddane na realizację zadania dzielnicowego numer 275.
Dzięki wam, waszym rodzicom i mieszkańcom Starego Miasta prawdopodobnie już w lutym 2017 roku BĘDZIEMY MIELI NOWĄ, NOWOCZESNĄ PRACOWNIĘ KOMPUTEROWĄ! Zebraliśmy 1082 punkty co sprawiło, że nasz projekt będzie jednym z dwóch zrealizowanych zadań spośród 16 zgłoszonych propozycji. Link
Pracownia będzie służyć nie tylko uczniom by rozwijali swoje umiejętności z zakresu technologii informacyjnej ale będzie również dostępna dla mieszkańców dzielnicy.

"Papierowy Świat"Drukuj

Osiągnięcia Sylwia Skowron otrzymała III nagrodę a Dominika Kadłubek wyróżnienie w kategorii gimnazja w XXI Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Papierowy Świat". Wernisaż wystawy pokonkursowej, który odbył się 9 listopada 2016r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Zielonej, uświetnił występ uczennicy ze Szkoły Muzycznej w Częstochowie. Zgromadzeni goście i laureaci z zainteresowaniem wysłuchali utworów H. Wieniawskiego, S. Bacha. Następnie wręczono autorom najciekawszych prac dyplomy i nagrody- karty podarunkowe do Empiku. Po części oficjalnej wszyscy przybyli oglądali wyeksponowane rzeźby z masy papierowej i papieru. Oprócz prac Sylwii i Dominiki prezentowane były również wytwory Karola Gurazdy i Klaudii Nagórskiej. Laureatom gratuluję nagród i życzę dalszych sukcesów artystycznych oraz zachęcam innych uczniów do udziału w konkursach!

"MAMY NIEPODLEGŁĄ !"; WYŚLIJ ŻYCZENIA Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!Drukuj

WydarzeniaJuż po raz czwarty nasza szkoła uczestniczy w akcji „Mamy Niepodległą!” Organizowana przez Muzeum im. Józef Piłsudskiego w Sulejówku akcja wysyłania kartek organizowana jest od 2013 r. i cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. W poprzedniej edycji w 2015 r. wzięło udział prawie 180 000 osób (w tym szkoły, urzędy i instytucje kultury). W promowanie „Mamy Niepodległą!” aktywnie włączają się artyści projektujący kartki oraz liczne społeczności lokalne.
W tym roku wysyłamy e –kartkę! Uczcijmy w radosny sposób Święto Odzyskania Niepodległości! Akcję prowadzą w szkole nauczyciele historii - mgr Aneta Podlas i mgr Tomasz Bitner.

Poniżej znajduje się link, za pomocą którego można wysłać kartkę drogą elektroniczną: Link

SUKCES W KONKURSIE "WSZYSTKO O BIBLIOTECE"Drukuj

OsiągnięciaMiło nam poinformować, że uczennica klasy II a Anna Krakowian zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie "Wszystko o bibliotece"; zorganizowanym przez Sekcję Bibliotekarską przy Oddziale ZNP w Częstochowie. Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród odbyło się podczas XIII Regionalnego Forum Bibliotekarzy w sali sesyjnej Urzędu Miasta Częstochowy. Ania wykonała prezentację multimedialną pod kierunkiem pań: Iwony Wójcik i Sylwii Szrajber-Kobyłkiewicz. Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów!

PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWYM MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCHDrukuj

To i owo...W ramach obchodów święta Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych panie Iwona Wójcik i Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz zachęciły uczniów naszej szkoły do wykonania plakatów promujących książki i czytelnictwo. Miło nam poinformować, że prace plastyczne wykonywali uczniowie ze wszystkich klas. Plakaty zostały pokazane w formie wystawki, znajdującej się nieopodal wejścia do „Szkolnego Ośrodka Kariery”.

Promując czytelnictwo, pragniemy zaprezentować recenzję książki „Ania z Zielonego Wzgórza”. Autorką pracy jest Weronika Dziuk, uczennica klasy II a.
Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczać teksty uczniów szczególnie zasługujące na pochwałę.
Miłej lektury!

Zdobyliśmy tytuł "Najaktywniejszej Szkoły Programu Otwarta Firma 2015"Drukuj

OsiągnięciaNasza szkoła znalazła sie w gronie laureatów Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Otwarta firma". W VIII edycji konkursu wzięło udział 553 szkół z całej Polski. Jesteśmy jedyną szkołą z Częstochowy uhonorowaną zaszczytnym tytułem "Najaktywniejszej Szkoły Programu". Od organizatorów konkursu otrzymaliśmy gratulacje, pamiątkowy dyplom oraz okolicznościową statuetkę.
Celem programu "Otwarta firma" było przybliżenie środowiska pracy różnych zawodów i pomoc uczniom w odnalezieniu się na rynku pracy w przyszłości. W tym celu nawiązaliśmy kontakt z wieloma firmami, które odwiedzili nasi wychowankowie.