Nasze projekty

EFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 1

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

31-08-2010 12:40
Wszelkie materiały zawarte na starej stronie postaramy się odzyskać i umieścić w naszym nowym serwisie

31-08-2010 12:39
W związku z awarią naszej starej strony rozpoczynamy historię jej tworzenia od początku

Powitanie

WITAMY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ
ZESPOŁU GIMNAZJÓW IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W CZĘSTOCHOWIE

Gimnazjum 6
Gimnazjum dla Dorosłych
ul. Krakowska 29
42-200 Częstochowa
tel.: 34 368-15-18
e-mail: gim6@poczta.onet.pl

OGŁOSZENIE O NABORZE - "Szkoła bez barier"Drukuj

OgłoszeniaOgłasza się nabór uczestników/uczestniczek do udziału w projekcie pn. „Szkoła bez barier” współfinansowanym przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałania 9.1.2. – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

Projekt przewiduje udział uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w zajęciach specjalistycznych oraz współuczestnictwo uczniów/uczennic zdrowych i uczniów/uczennic z niepełnosprawnościami w ramach zajęć integracyjnych z 51 Szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Częstochowa.

Więcej w załącznikach poniżej:

OGŁOSZENIE O NABORZE

REGULAMIN REKRUTACJI

załącznik nr 1 - Katalog kryteriów rekrutacji

załącznik nr 2 - Formularz zgłoszeniowy

załącznik nr 3 - Oświadczenie uczestnika projektu

załącznik nr 4 - Rekomendacja wychowawcy

załącznik nr 5 - Ankieta motywacyjna

załącznik nr 6 - Deklaracja uczestnictwa

załącznik nr 7 - Klucz do ankiety rekrutacyjnej

załącznik nr 8 - Lista podstawowa

załącznik nr 9 - Lista rezerwowa

załącznik nr 10 - Rezygnacja

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015Drukuj

OgłoszeniaRok szkolny 2014/2015 rozpoczniemy mszą św. w katedrze o godz. 9.00.

Spotkanie dla uczniów Gimnazjum nr 6 i słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych - godz. 10.00, sala gimnastyczna.

Lista podręczników dla klas I- IIIDrukuj

InformacjeW rozwinięciu przypominamy listę obowiązujących podręczników. Wykaz znaleźć można także w panelu Nawigacja umieszczonym w lewym górnym rogu strony.

RekrutacjaDrukuj

OgłoszeniaW dn. 4.06.2014 r. (piątek) w holu szkoły udostępniona zostanie lista uczniów przyjętych do Gimnazjum nr 6.

Zgodnie z zasadami rekrutacji, nadal trwa nabór do Gimnazjum dla Dorosłych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Środowiskowego Hufca Pracy na ul. Tkacką 5a (tel. 34 389 25 88), gdzie można uzyskać wszelkie potrzebne informacje.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014Drukuj

Wydarzenia

Kolejny rok nauki i pracy został oficjalnie zamknięty! Podczas dwóch uroczystości: dla uczniów Gimnazjum nr 6 i dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych wysłuchano i obejrzano przygotowane występy artystyczne. Najpilniejsi uczniowie i słuchacze zostali wyróżnieni dyplomami, nagrodami oraz oczywiście świadectwami "z paskiem". Teraz można już pomyśleć o wakacjach...


Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 6. Więcej zdjęć na naszym fanpage'u na Facebook'u, a na kanale YouTube materiał filmowy.


Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum dla Dorosłych. Więcej zdjęć na naszym fanpage'u na Facebook'u.

Złote SzóstkiDrukuj

To i owo...W dniach 9-13.06 w klasach I-III odbyło się głosowanie w celu wyłonienia laureatów plebiscytu „Złote Szóstki” w kategoriach przewidzianych dla nauczycieli. Nominowanie w kategoriach uczniowskich przeprowadzono w dn. 24-25.06.2014 r. pośród nauczycieli Zespołu Gimnazjów. Kategorie „Uczeń o wzorowych wynikach w nauce” i „Uczeń o wzorowej frekwencji” ustalono na podstawie wyników klasyfikacji końcoworocznej.

Wręczenie "Złotych Szóstek", jak nakazuje nasza szkolna tradycja, odbyło się podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014. Lista laureatów - w rozwinięciu.

OMNIBUS GIMNAZJUM NR 6Drukuj

To i owo...5 czerwca 2014 r. odbył się XV Szkolny Konkurs "Omnibus Gimnazjum nr 6". Jak co roku cieszył się on bardzo dużym zainteresowaniem, do konkursu przystąpiło 46 uczniów z klas I - III. Konkurs miał formę pisemną, pytania (zamknięte i otwarte) dotyczące wiedzy szkolnej oraz wszechstronnej wiedzy z życia codziennego, którą każdy uczeń gimnazjum może posiadać niezależnie od etapu nauki szkolnej.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy, kształcenie koncentracji i logicznego myślenia oraz umiejętności udzielania szybkiej i trafnej odpowiedzi, co w efekcie prowadzi do wyłonienia "Omnibusa Gimnazjum nr 6" czyli "najlepszego z najlepszych".

W roku szkolnym 2013/2014 zwycięzcami konkursu i zdobywcami prestiżowego tytułu „Omnibus Gimnazjum nr 6” zostały dwie uczennice: Anna Kościelniak (kl. III a) oraz Sandra Beleć (kl. III b). II miejsce zdobył Szymon Molski (kl. III b), a III miejsce – Natalia Melcherowska (kl. III a). Laureatom zostały wręczone przepiękne nagrody książkowe i dyplomy podczas uroczystości Zakończenia roku szkolnego.

GRATULUJEMY LAUREATOM!

Zapraszamy do kolejnej edycji Szkolnego Konkursu "Omnibus Gimnazjum nr 6" w nowym roku szkolnym 2014/2015 !!!

Organizatorki konkursu:
mgr Iwona Wójcik
mgr Małgorzata Kozłowska
mgr Marzena Nurek

Egzaminy poprawkoweDrukuj

OgłoszeniaTerminy egzaminów poprawkowych:

25.08 (poniedziałek) godz. 9.00 - język polski

26.08 (wtorek) godz. 9.00 - biologia
26.08 (wtorek) godz. 11.00 - matematyka

27.08 (środa) godz. 9.00 - język angielski
27.08 (środa) godz. 11.00 - wychowanie fizyczne

Uwaga TRZECIOKLASIŚCI!Drukuj

Ogłoszenia25.06 o godz. 12.00 upływa termin zakładania kont, wyboru szkół i oddziałów oraz składania wniosków do szkół ponadgimnazjalnych na stronie slaskie.edu.com.pl.
Pamiętajcie, jeśli nie dostarczycie podania do szkoły pierwszego wyboru, nie będziecie brali udziału w procesie przydziału do szkół. Nie czekajcie do ostatniej chwili, gdyż czasu zostało już bardzo mało! Nie zapomnijcie również o uzupełnieniu formularza osiągnięć na profilu ucznia - kandydata.

Natomiast na stronie www.oke.jaworzno.pl w zakładce SERWISY można sprawdzić wyniki egzaminu gimnazjalnego. Loginy i hasła dostępne są u wychowawców klas.

Piechotą do lata...Drukuj

To i owo...14 czerwca odbył się kolejny rajd po lokalnych dróżkach. Jego uczestnicy, pod przewodnictwem organizatorki pani Marzeny Radosz oraz pani Joanny Zarębskiej - Kobierskiej, wędrowali przez Aleję Brzozową (od 2007 roku pomnik przyrody pod ochroną prawną), Las Wilka, aż do linii polskich bunkrów obronnych z 1939 roku. Na ścieżkach: dendrologicznej i ornitologicznej można było podziwiać wiele gatunków i odmian drzew i krzewów, a także słuchac śpiewu rozmaitych ptaków, które gniazdują w koronach drzew Alei Brzozowej. Tradycyjnie, była również okazja do pikniku na trawie oraz aktywnego wypoczynku - gry w piłkę nożną i siatkową.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku oraz zdjęć na naszych profilach YouTube i Facebook.

"Europejska wolność czytania"Drukuj

To i owo...- to tytuł tegorocznego maratonu czytania, który po raz siódmy odbył się w Bibliotece Publicznej im. dr. Władysława Biegańskiego.

Maraton zorganizowano w Jubileuszowym Roku Czytelnika, XIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, w 25. rocznicę pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce i z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Blisko 160 uczniów szkół regionu wysłuchało 5 czerwca fragmentów książek dla dzieci i młodzieży, które czytali przedstawiciele samorządu, członkowie stowarzyszeń, aktorzy. Uczniowie kl. II b wraz z p. S. Szrajber- Kobyłkiewicz i p. I.Wójcik uczestniczyli w maratonie. Corocznie bierzemy udział w tej imprezie. To już nasza szkolna tradycja.

86 uczniów z częstochowskich szkół wzięło udział w międzyszkolnym konkursie „5 Pytań” do wybranych lektur. Wśród nagrodzonych uczniów: Wiktoria Depczyńska i Aleksandra Jura. Gratulujemy! Dyplomy i nagrody książkowe wręczone zostaną podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Organizatorami Maratonu byli: Biblioteka Publiczna im. dr. W. Biegańskiego w Częstochowie, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Częstochowie i Sekcja Bibliotekarska ZNP w Częstochowie. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Tekst przygotowała pani Sylwia Szrajber - Kobyłkiewicz.