Zbiórka na rzecz WOŚPDrukuj

WydarzeniaSamorząd Uczniowski serdecznie dziękuje uczniom, nauczycielom, pracownikom oraz dyrekcji za udział w szkolnej zbiórce pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przebiegała w dniach 10-13 stycznia. Teraz z niecierpliwością czekamy na informację ze sztabu głównego na wyniki, o których poinformujemy zaraz po ich otrzymaniu.

TURNIEJDrukuj

WydarzeniaW dniu 10.01 odbył się szkolny turniej Counter Strike. Wzięły w nim udział cztery, czteroosobowe drużyny. Najlepsza okazała się ekipa z klasy 3a w składzie: Daniel Kościelecki, Mikołaj Królak, Albert Kozieł i Kamil Skowron. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy - tym bardziej, że i w zeszłorocznej edycji turnieju zebrali laury pierwszeństwa. Rozdanie nagród nastąpi 30.01. 2017r na uroczystym apelu podsumowującym pierwsze półrocze.

Akcja WOŚP w naszej szkoleDrukuj

Wydarzenia Od jutra tj. 10 stycznia 2017roku na terenie szkoły odbywać się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To już 25 edycja tej wielkiej narodowej akcji charytatywnej. Nie może zabraknąć w niej udziału naszego gimnazjum, które jak co roku aktywnie angażuje się w to wydarzenie! W tym roku WOŚP zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Zbiórka pieniędzy trwać będzie do 13 stycznia 2017 roku.

GÓRA GROSZADrukuj

WydarzeniaSamorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikiem za udział w tegorocznej akcji Góra Gorsza. Igor Kmiecik z klasy I a pomagał opiekunom SU w liczeniu monet.

Świąteczne spotkania klasoweDrukuj

To i owo...W szkole ostatni dzień przed przed zimową przerwą świąteczną to tradycyjnie czas klasowych spotkań wigilijnych. Uczniowie klasy IIb zorganizowali swoje szkolne świąteczne spotkanie przy ładnie przygotowanym stole, z ciastami, owocami i słodyczami. Do swojego grona zaprosili gości: ucznia klasy I - Igora Kmiecika oraz nauczycieli: p. Anetę Podlas i p. Małgorzatę Drogowską. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze przy dźwiękach kolęd. Przedstawiciele klasy Daria, Dawid wraz z Igorem częstowali uczniów i pracowników szkoły cukierkami składając im bożonarodzeniowe życzenia.

BY NIKT NIE BYŁ SAM...Drukuj

Jak co roku uczniowie Gimnazjum nr 6 (klasa IIIa i Ia) przygotowali przedstawienie Bożonarodzeniowe.
Na wspólne kolędowanie, wigilijna wieczerzę i Jasełka zostali zaproszeni podopieczni jadłodajni działającej przy parafii św. Rodziny prowadzonej przez siostry karolanki. Życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim obecnym złożyli ks. proboszcz Jan Niziołek oraz dyrektor p. Małgorzata Bieć. Organizatorzy spotkania: p. M. Kutrzyk, J. Malinka, K. Pasiuk, J. Zarębska- Kobierska, A. Sosińska, B. Wiśniewska, ks. Ł. Połacik, oraz p. G. Gurazda dziękują wszystkim gościom za przybycie. Był to piękny czas, w którym miłosierdzie przybrało realny kształt w postaci uścisku dłoni, dobrego słowa i uśmiechu.

WIĘCEJ ZDJĘĆ MOZNA ZOBACZYC TU: Link

Życzenia świąteczneDrukuj

ŚWIĄT BIAŁYCH, PACHNĄCYCH CHOINKĄ,
SKRZYPIĄCYCH ŚNIEGIEM POD BUTAMI,
SPĘDZONYCH W CIEPŁEJ, RODZINNEJ ATMOSFERZE,
PEŁNYCH NIESPODZIEWANYCH PREZENTÓW.
ŚWIĄT DAJĄCYCH RADOŚĆ I ODPOCZYNEK,
ORAZ NADZIEJĘ NA NOWY ROK,
ŻEBY BYŁ JESZCZE LEPSZY NIŻ TEN,
KTÓRY WŁAŚNIE MIJA.

ŻYCZĄ: DYREKCJA, PRACOWNICY I UCZNIOWIE
ZESPOŁU GIMNAZJÓW W CZĘSTOCHOWIE

SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "GIMNAZJALNE POTYCZKI"Drukuj

OsiągnięciaW naszej szkole realizujemy ogólnopolski program „Ekonomia na co dzień”. Rozwija on postawy przedsiębiorcze uczniów, wyposaża ich w wiedzę ekonomiczną i z zakresu doradztwa zawodowego. Organizatorem jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości i Narodowy Bank Polski.
Korzystając z bogatych materiałów od organizatora przedsięwzięcia, przeprowadziliśmy szkolną debatę "Przed trudnym wyborem" z udziałem przedstawicieli władz miasta, absolwentów i zaproszonych gości. Nasze działania opisaliśmy i wysłaliśmy do organizatorów konkursu "Gimnazjalne potyczki" zorganizowanego w ramach programu. Nasze zadanie zostało wysoko ocenione przez organizatorów. Jako jedyna szkoła z Częstochowy zakwalifikowaliśmy się do II etapu ogólnopolskiego konkursu. Przed nami kolejne, trudne zadanie do wykonania. O dalszych działaniach poinformujemy w następnym artykule. Liczymy, że dostaniemy się do finału, który rozegra się w Warszawie. Opiekunkami i koordynatorkami konkursu w szkole są panie: Iwona Wójcik, Sylwia Szrajber-Kobyłkiewicz.