Nasze projektyEFS


W naszej szkole funkcjonują pracownia komputerowa oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej pozyskane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przydatne

Aktualnie online

> Gości online: 2

> Użytkowników online: 0

> Łącznie użytkowników: 60
> Najnowszy użytkownik: sosna

Nabór

UWAGA TRZECIOKLASIŚCI!
Ruszył nabór do
szkół ponadgimnazjalnych
logowanie odbywa się pod adresem:
www.slaskie.edu.com.pl

Pierwsza pomoc

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Pierwsze sukcesy w tym roku szkolnymDrukuj

Osiągnięcia28 września w Młodzieżowym Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie projektu pt. "Miejsca, ludzie, wydarzenia... Pamięć o żołnierzach Armii Krajowej na Ziemi Częstochowskiej" realizowanego w związku z obchodami Roku Historii Najnowszej przez Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie. Na uroczystości byli też uczniowie naszej szkoły: MACIEJ BARCZYK z kl. IIa, BARTEK MARYJKA z kl. IIb, MAłGOSIA JAGIELSKA i SYLWIA NIEDZIELSKA z kl. IIIb, którzy pod opieką p. Tomasza Bitnera przygotowali na konkurs swoją kronikę. Praca została zauważona i wyróżniona. Można ją będzie obejrzeć - wraz z innymi nagrodzonymi albumami - w Muzeum Częstochowskim.

I uczniom, i opiekunowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

ŻYCZENIADrukuj

To i owo...

Drodzy Panowie, Kochani Koledzy, z okazji Dnia Chłopaka płeć piękna składa Wam najlepsze życzenia.Bądźcie odważni i rozważni.
Często się uśmiechajcie.
Bądźcie ambitni i sympatyczni.
Kochajcie swoje pasje i chociaż troszkę kochajcie też nas!


Sport - piłka nożnaDrukuj

OgłoszeniaW zeszłym tygodniu reprezentacja chłopców zakończyła swój udział w Mistrzostwach Gimnazjów w Piłce Nożnej organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy w Częstochowie. Niestety wyniki nie zachwycają, ale wspólnie możemy to zmienić. Dzięki zmianie przepisów chłopcy z klas I i II biorą udział w zajęciach fakultatywnych piłki nożnej w wymiarze 2 godzin tygodniowo.

Ponadto zapraszam wszystkich chłopców, którzy chcą nauczyć się gry w piłkę nożną do UKS Beniaminek Częstochowa, z którym od września br. podjęliśmy współpracę jako szkoła. Treningi będą się odbywać na boisku piłkarskim KS Błękitni Aniołów przy ul. Lourdyjskiej (łatwy i szybki dojazd - 3 przystanki w kierunku dzielnicy Wyczerpy ul. Warszawską - dojeżdża tam większość autobusów z przystanku obok "Puchatka" - boisko znajduje się za stacją Orlenu). Więcej informacji można uzyskać na stronie UKS - odnośnik po lewej stronie strony w panelu: Przydatne.

Osobiście będę prowadził terningi w poniedziałki i piątki. Naprawdę nie trzeba wiele - wystarczą chęci i czas (ewentualnie bilet na autobus, ale można też pieszo lub rowerem ;) ).

Serdecznie zapraszam - mgr Tomasz Plaskacz.

To i owo...Drukuj

To i owo...WAKACJE! Znów będą WAKACJE...
To nie żart! Już za niespełna dziesięć miesięcy zakończymy rok szkolny 2010/2011, więc głowa do góry!

1 września rozpoczęliśmy uroczyście kolejny rok szkolny i powitaliśmy pierwszoklasistów. Jeśli zajrzeliście już na naszą stronę, to bardzo się cieszymy!
Trochę czasu minie zanim przyzwyczaicie się do nowego miejsca i polubicie nowych ludzi. Życzymy Wam oczywiście samych sukcesów i znalezienia wśród nas przyjaciół – będą Wam potrzebni, przecież spędzimy razem trzy lata - czterech czy pięciu lat nie życzymy nikomu!

Pozdrawiamy absolwentów, którzy odwiedzili nas 1 września i z wypiekami na twarzach opowiadali o nowych szkołach – już średnich. Im też życzymy sukcesów.

Co słychać poza tym?
Po pierwsze pewnie zauważyliście, że szkoła po wakacjach jest częściowo odnowiona
i że znów funkcjonuje sklepik. To dobrze, bo głodny uczeń nie myśli, a głodny nauczyciel jest nie do życia!
Po drugie pojawili się w szkole nowi nauczyciele: p. mgr Paulina Rawinis, p. mgr Ewa Plenik i p. mgr Karolina Przeworowska.
Po trzecie gratulujemy p. Tomaszowi Bitnerowi awansu na dyrektora jednej z częstochowskich szkół podstawowych.
Po czwarte nie spotkaliśmy po wakacjach pani Haliny Rawinis, która odeszła na emeryturę. Gorąco ją pozdrawiamy – przypomnijmy, że w ubiegłym roku właśnie panią Rawinis nasi uczniowie uhonorowali Złotą Szóstką w kategorii Nauczyciel Mistrz.
Przez rok będzie też odpoczywać od nas pani Marzena Nurek - ją też gorąco pozdrawiamy i zazdrościmy tak dłuuugich wakacji!

Przypominamy Wam też, że pierwszy dzień szkoły zbiega się z ważną dla Polaków rocznicą. 1 września 1939 roku Niemcy hitlerowskie zaatakowały naszą ojczyznę. Pamiętajmy więc
o tych, którzy oddali życie za wolną Polskę!
Delegacja naszej szkoły pod opieką pań: Marzeny Radosz i Ewy Plenik uczestniczyła w obchodach 71 rocznicy wybuchu wojny. Na uroczystość, którą rozpoczęto na Placu Pamięci Narodowej Mszą Świętą Polową, a zakończono Apelem Poległych i złożeniem kwiatów pod pomnikiem, zaprosili mieszkańców Częstochowy Związek Inwalidów Wojennych RP oraz Urząd Miasta.

Zostań redaktorem stronyDrukuj

OgłoszeniaZapraszam wszystkich chętnych do tworzenia i administrowania naszą stroną internetową.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt na e-mail szkola@gim6.natopie.pl, gg: 1724350 lub osobisty.

mgr Tomasz Plaskacz

Rozpocz?cie Roku SzkolnegoDrukuj

Informacje
Harmonogram Rozpoczecia Roku Szkolnego 2010/2011

godz. 9.00 - Msza Święta w Archikatedrze Częstochowskiej pw. Świętej Rodziny

godz. 10.00 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla uczniów Gimnazjum nr 6

godz. 10.00 - Rozpoczęcie Roku Szkolnego dla słuchaczy Gimnazjum dla Dorosłych