PODSUMOWANIE PROJEKTUDrukuj

2 czerwca odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego klasy IIa. Klasa pod kierunkiem pp. Renaty Marcisz, Renaty Ceglarek i Tomasza Bitnera realizowała projekt "Polscy olimpijczycy". Celem projektu było przygotowanie informacji o polskich sportowcach biorących udział w igrzyskach olimpijskich, ich sukcesach oraz historii igrzysk olimpijskich. Efektem pracy uczniów jest prezentacja multimedialna, mapa świata z zaznaczonymi miastami igrzysk olimpijskich oraz najbardziej znany ze wszystkich symboli olimpijskich − pięć różnokolorowych przecinających się kół.

DZIEŃ SPORTUDrukuj

Wydarzenia6 czerwca, w naszym gimnazjum z okazji Dnia Sportu , odbył się Międzyklasowy turniej piłki siatkowej. Celem turnieju było promowanie zdrowego stylu życia i zasad "fair play". W turnieju pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, drugie miejsce − klasa 2a a trzecie miejsce − klasa 1a. Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

SPORTOWE ZMAGANIADrukuj

WydarzeniaRok szkolny dobiega końca... to również czas podsumowań. Warto przypomnieć wydarzenia sportowe z II semestru roku szkolnego 2016/2017. :)

27 marca nasi uczniowie Adam Gabor i Denis Stelmach z klasy IIIa, pod opieką pani Renaty Ceglarek, brali udział w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Zawodnicy wywalczyli drużynowo IV miejsce w Częstochowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W drugim półroczu, w ramach realizacji projektu "Trzymaj formę", odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Turniej rozegrano w kategorii dziewcząt i chłopców. Tytuł najlepszego tenisisty wywalczył Adam Gabor z klasy 3a, II miejsce zajął Sebastian Połacik z klasy 2a a III miejsce Adrian Postolski z klasy 3a. Wśród dziewcząt na podium stanęły uczennice klasy pierwszej: I miejsce zajęła Wiktoria Postolska, II miejsce − Eryka Rzepka, III miejsce − Weronika Jakubczak. Organizatorką turnieju była pani Renata Ceglarek

Piknik naukowyDrukuj

To i owo...09 czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią p. Renata Karoń oraz panią Joanną Zarębską wzięli udział w VI festynie Miejskich Dni Inteligentnej Energii, który odbył się na Placu Biegańskiego. Celem tego wydarzenia było kształtowanie wśród mieszkańców (również tych najmłodszych) postaw ekologicznych oraz podniesienie świadomości w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dla dzieci i młodzieży przygotowano m.in.: Stanowiska warsztatowe, w tym lodowe eksperymenty, warsztaty rakietowe prowadzone przez Uniwersytet Rozwoju oraz pracowników Politechniki Częstochowskiej; Gry, zabawy, konkursy organizowane przez Fundację Instytut Rozwoju Osobistego Invest; Ekologiczną pracownię artystyczną dla najmłodszych; Energorower – urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą siły nóg cyklisty; 09 czerwca uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią p. Renata Karoń oraz panią Joanną Zarębską wzięli udział w VI festynie Miejskich Dni Inteligentnej Energii, który odbył się na Placu Biegańskiego. Celem tego wydarzenia było kształtowanie wśród mieszkańców (również tych najmłodszych) postaw ekologicznych oraz podniesienie świadomości w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Dla dzieci i młodzieży przygotowano m.in.: Stanowiska warsztatowe, w tym lodowe eksperymenty, warsztaty rakietowe prowadzone przez Uniwersytet Rozwoju oraz pracowników Politechniki Częstochowskiej; Gry, zabawy, konkursy organizowane przez Fundację Instytut Rozwoju Osobistego Invest; Ekologiczną pracownię artystyczną dla najmłodszych; Energorower – urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej za pomocą siły nóg cyklisty;

Konkurs z wiedzy o wodzie.Drukuj

Wydarzenia7 czerwca 2017 roku odbył się, zorganizowany panie Katarzynę Pasiuk i Joannę Zarębską, interdyscyplinarny konkurs łączący wiedzę o wodzie oraz język niemiecki. Uczestnicy udzielali odpowiedzi również w języku niemieckim na pytania dotyczące znaczenia wody, jej występowania oraz ekonomicznego korzystania z tego bardzo cennego i niestety w wielu regionach świata deficytowego źródła życia.
I miejsce w konkursie zajął Marek Foltyn z kl. 3a, II. Daria Sabat z kl. 2a, III. Daniel Kościelecki z kl 3a. Laureaci zostali nagrodzeni za swoją szeroką wiedzę nagrodami rzeczowymi. Zwycięzcą serdecznie gratulujemy.

Konkurs z okazji Dnia DzieckaDrukuj

WydarzeniaZ okazji zbliżającego się Dnia Dziecka opiekunki Samorządu Uczniowskiego pp. Katarzyna Pasiuk i Joanna Zarębska 30 maja 2017r. zorganizowały dla uczniów naszego gimnazjum konkurs. W zmaganiach, które przebiegały w czterech etapach, reprezentanci poszczególnych klas musieli wykazać się wiedzą na temat... bajek :). Najlepszą okazała się drużyna z klasy II a w składzie: Weronika Dziuk i Anna Krakowian. Gratulujemy!

MARSZ RÓŻOWEJ WSTĄŻKIDrukuj

Informacje26.05.2017r uczniowie klasy IIb wraz z panią Joanną Zarębską wzięli udział w Marszu Różowej Wstążki. Celem akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki było propagowanie wiedzy o zdrowiu, a szczególnie o niebezpieczeństwie chorób raka piersi dotykającym kobiety, solidaryzowanie się z wszystkimi chorymi na ten nowotwór oraz zachęcanie kobiet do korzystania z badań profilaktycznych. Uczestnicy marszu przeszli Alejami z Placu Daszyńskiego do Placu Biegańskiego gdzie przygotowane były punkty konsultacyjne, w których kobiety mogły skorzystać z porady lekarskiej, wykonać specjalistyczne badania. Wydarzeniu towarzyszyły występy artystyczne.

Laureaci konkursu z języka niemieckiego.Drukuj

To i owo... 27 kwietnia 2017, w drugim dniu "Drzwi Otwartych" w LO im. A. Mickiewicza w Częstochowie, odbyło się wręczenie nagród, dyplomów i wyróżnień laureatom konkursu "DACHL Länder entdecken". Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wiktoria Postolska z kl 1a oraz Jakub Kromołowski z kl 2b zdobyli wyróżnienie w tym konkursie. Gratulujemy sukcesu uczniom oraz pani Joannie Zarębskiej, która przygotowywała ich do konkursu.